DEMET AKALIN, BÜLENT UYGUN'U AFFETMEDİ!

Şarkıcı Demet Akalın, şike davasının klasörlerinde yer alan bir telefon görüşmesinde kendisine çirkin ifadeler kullanan teknik direktör Bülent Uygun ve Eskişehir Spor Kulüp Başkanı Halil Ünal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Magazin

DEMET AKALIN, BÜLENT UYGUN'U AFFETMEDİ! Akalın, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, Uygun ve Ünal hakkında 'hakaret suçundan' dava açılmasını talep etti.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Ünlü şarkıcı Demet Akalın’ın avukatı Mahir Işıkay tarafından Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede, “Müvekkillim Demet Akalın popüler müzik dalında ülkemizin tanınmış ses sanatçılarından birisidir. Müvekkilim uzun yıllardır müzik piyasasındaki başarıları ile adından sürekli söz ettiren halkımızın kalbinde yer edinmiş saygın ve seçkin bir sanatçıdır" denildi. Şikayet edilen Halil Ünal’ın Eskişehirspor Kulüp Başkanı; Bülent Uygun’un ise, Eskişehirspor eski teknik direktörü olduğu hatırlatılan dilekçede, “Adı geçen şahıslar aynı zamanda Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden şike soruşturması kapsamında şüphelidir" ifadeleri kullanıldı.

DAVA İLE İLGİSİZ KAYITLARDA ÇİRKİN İFADELER YER ALMAKTADIR

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen şike davasının 70 delil klasörünün incelendiğini belirten Avukat Mahir Işıkay, bundan sonra müvekkili hakkında hakaretamiz sözleri içeren iletişim tespit tutanaklarından bilgi sahibi olduklarını ifade etti.

Dava ile ilgisi olmayan kayıtlarda Akalın hakkında uygunsuz ve çirkin ifadelerin yer aldığı kaydedilen dilekçede, “Şüpheliler Halil Ünal ve Bülent Uygun, aralarında hiçbir şahsi ve hukuki münasebet olmayan müvekkilim Demet Akalın hakkında ağza alınmayacak sözler sarf etmişler ve müvekkilime karşı hakaret/sövme suçunu işlemişlerdir" denildi.

ÇOK NAHOŞ SÖZLER

Bülent Uygun ve Halil Ünal arasındaki görüşmeye de yer verilen dilekçede, bu görüşmenin çok nahoş olduğuna dikkat çekildi. Akalın’ın kendisi hakkındaki bu sözlerden duyduğu üzüntüyü twitter hesabından dile getirdiğini hatırlatan avukat Mahir Işıkay, Bülent Uygun ve Halil Ünal tarafından sarf edilen sözlerinin hakaret suçu olduğuna dikkat çekti.

HAKARET SUÇUNDAN DAVA AÇILMASINI TALEP ETTİ

Bu sözlerin Akalın’ın “manevi varlığına yönelik, onu küçük düşürmeye matuf, şeref, haysiyet ve toplum içindeki saygınlığını hedef alan" sözler olduğuna vurgu yapılan dilekçede, “Şikâyet olunan Halil Ünal ve Bülent Uygun’un müvekkilime yönelik küçük düşürücü bu sözlerinin, iletişim tespit tutanağında yer almasının akabinde uygunsuz diyalogun basına yansıması ve bütün internet sitelerinde yer alması nedeniyle hakaret suçu alenen işlemiştir" denildi. Ünal ve Uygun’la uzlaşmak istemediklerini belirten Avukat Işıkay, şüpheliler hakkında TCK’nın 125. maddesinde anlatılan hakaret suçundan dava açılmasını talep etti.

"ŞİKE DOSYASINDA ÇİRKİN DEMET AKALIN DİYALOĞU!" BAŞLIKLI HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN..

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: