Demet Akalın: Kayınpederimle düğün günü tanıştım!

Popun kraliçesi Demet Akalın Sabah Gazetesi'nden Sonat Bahar'a samimi açıklamalarda bulundu...

Magazin

Demet Akalın: Kayınpederimle düğün günü tanıştım! İşte o röportaj...

Giderli şarkı deyince akla o gelir. Bitmeyen enerjisi, samimi yapısı ve en çok dobralığıyla tanınıyor. Tesadüfen çıktığı sahnede 20 yılını doldurdu. Hem de geride unutulmaz şarkılar bırakıp, büyük bir başarıya imza atarak. Demet Akalın da inanamıyor geldiği noktaya. Ama her zamanki gibi, şükredip yoluna devam ediyor...
Tam 20 yıl önce Sebebim diyerek girdi müzik piyasasına. Mankenlikten sahnelere transfer olduğunda, 'giderli şarkı'lar diye bir jargona da ister istemez ilham kaynağı oldu. Her albümü, her şarkısı mesaj niteliğindeydi ve merakla bekleniyordu. İlk başlarda sahnelerin tozunu attıramıyordu ama Hülya Avşar'ın alt kadrosuna girerek varlık göstermişti. İzmir Fuarı'nda, büyük gazinolarda yer almak için çok çalıştı. Aslında bir kariyer planı olarak bakmıyordu müziğe, "Derdim para kazanmaktı" diye anlatıyor o günleri... Para kazandı, hem de çok. Ama o çocukluğunda bile hayal etmediği yerlere ulaştığında çalışmayı, müziği bırakmadı! Şimdi 20. yılını kutluyor. Bu 20 yıl onun azminin, çalışkanlığının, hırsının, yaşadıklarının da bir özeti aslında.
Demet Akalın'la 20 yılını konuşmak için Acarkent'te randevulaşıyoruz. Titizliği ve kontrol düşkünlüğüyle bilinen Akalın, hemen kafedeki garsonlara, tatlı kurabiye sipariş ediyor, nasıl servis etmeleri gerektiğini anlatıyor. İkramlar istediği gibi gelmiyor ama keyfimiz yerinde... Sabahtan beri yaptıklarını anlatıyor, şaşkınlıkla dinliyoruz... Biz diyorum çünkü söyleşiye, Genel Yayın Yönetmenimiz Şengül Balıksırtı da eşlik ediyor. Balıksırtı ve Akalın Gölcüklü... Yolları hiç kesişmemiş ama mekanlar, sokaklar, okullar ikisi için de tanıdık. Sohbet haliyle Gölcük'ten başlıyor. Her ay mutlaka gittiğini anlatıyor Akalın... Akraba, aile ziyaretleriyle dinlendiğini, kendini daha iyi hissettiğini söylüyor. Ve tabii yardımlarını da esirgemiyor. Biz de bunu duyunca Demet Akalın'ın, Gölcük'teki halini merak ediyoruz. Bu kez röportajda onu bugünlere getiren geçmişinden fotoğraflar kullanalım istiyoruz. Kırmıyor bizi ve Gölcük'te çekilmiş özel fotoğraflarını paylaşıyor.
Akalın'la müzikteki ilk günlerine, ilk anılarına dönerek başlıyoruz sohbete. Bolca gülerek, arada gözlerimiz dolarak 2016'ya kadar geliyoruz.

İşte Demet Akalın'ın 20 yılı:

- Mankenlik yaparken aklınızda şarkıcılık yapmak var mıydı?
- Asla yoktu. Her şey bir anda oldu.

- Lisede müzik dersinde başarılı mıydınız?
- Hayır. Notlar sıfırdı (gülüyor). Azizzzzz... Aziz Hoca gelirdi müzik dersine... Flüt çalardık o yıllarda. Notalar bana çok karışık geliyordu. O yüzden müzik sınavında sürekli kopya çekerdim. Ama enteresan bir detay vardı; tarih en zor dersti bana göre. Enis Hoca vardı tarih öğretmenimiz, ben de âşıktım. Atatürk'e benzerdi, çok yakışıklı bir adamdı. O da dersin son beş dakikasında şarkı söyletirdi. Tarih dersinin son beş dakikasında slow bir şarkı söylerdim. Adama olan aşkımdan tarih dersim 10'du.

Röportajın tamamı için tıklayınız...

Kaynak: sabah.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: