DEMET AKALIN'A ŞOK SUÇLAMA!

Şarkı sözü yazarı olduğunu iddia eden Bilge İbik, kendisine ait dans figürlerini ve mimikleri Toz Pembe adlı şarkısının klibinde izinsiz kullanmakla suçladığı Demet Akalın'dan davacı oldu.

Magazin

DEMET AKALIN'A ŞOK SUÇLAMA! Savcılığa dilekçeyle başvurdu
Edilmiş dansın davası oluyormuş! Türk pop müzik tarihi, çalıntı söz ya da beste davalarını daha önce de gördü, ancak böylesi ilk kez oluyor. Söz yazarı olduğunu söyleyen Bilge İbik, Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak Demet Akalın'dan şikâyetçi oldu. İbik, Akalın'ın 2009'da çıkan 'Toz Pembe' adlı şarkısının klibinde kendisine ait dans figürlerini ve mimikler izinsiz kullandığını iddia etti.

İzleyince travma yaşadım
Bilge İbik dilekçesinde şunları yazdı: "Klipte kullanılan dans figürleri bana ait. Tamamen doğal müzik ritmine eşlik edilererek tarafımca oluşturulmuştur. Daha sonra bu figür Gülşen tarafından kullanıldı. Klibi seyrettiğimde psikolojik travma yaşadım. Akalın'ın sesini duyduğum her ortamda çığlık çığlığa bağırarak, mekânı terk ederek tepki veriyorum."

Nitelik hırsızlığıyla suçlandı
Şarkı sözlerini Demet Akalın'ın özel hayatını göz önüne alarak söz yazarı Ersan Üner'e yazdığını ileri süren Bilge İbik "Demet Akalın, bana ait her niteliği onun yaşamına ait parçalarmış gibi yansıtıyor. Benim bu özelliklerimi ve figürlerimi Demet Akalın'a taşıyan sevgilim Yılmaz E.'dir" dedi.

Kaynak: Habertürk Magazin
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: