Demet Akbağ: Sahnede ölmek istiyorum!

Ankara Marka Festivali’nin ikinci gününde Ankaralılar Demet Akbağ ile coştu... İlk kez geçen ay İstanbul’da sahnelediği ‘Bir Demet Muhabbat’le Ankara Marka Festivali sahnesine çıkan Akbağ’ı bin 600 kişi izledi. Yer bulamayan izleyiciler merdivenlerde oturdu. Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde, Ankara Congresium’da sahneye çıkan Akbağ, 1 saat boyunca izleyenleri kahkahaya doyurdu.

Kültür-Sanat

Demet Akbağ: Sahnede ölmek istiyorum! Ünlü oyuncu Cem Davran moderatörlüğünde önceki gün Ankara Marka Festivali’nde gerçekleştirilen “Bir Demet Muhabbet” adlı soru cevap söyleşisine ilgi büyüktü. Bin 500 kişilik salon hınca hınç dolunca, bazı izleyiciler basamaklarda oturarak Akbağ’ı izledi. “İkinci gösterimizde turnedeyiz, ne mutlu” diyerek sözlerine başlayan usta komedyen sözlerine “Benim birlikte büyüdüklerim var aranızda, benim büyüttüklerim de var” dedi. Bu söz üzerine el kaldıran Özge Uzun’u gören Akbağ; “İşte benimle büyümüş olanlardan biri” diyerek Uzun’u alkışladı.

GÖÇÜP GİDENLERİ UNUTMADI...

Şimdiye kadar rol aldığı sinema ve tiyatro oyunlarından kesitlerin barkovizyonda gösterildiği, Demet Akbağ, anılarını tazeleyerek sevenleri ile paylaştı. Kahkahaların havada uçuştuğu söyleşinin bir bölümünde ise hüzün hakimdi... İlk sinema filmi Davacı’dan bahsederken Kemal Sunal için seyirciden alkış istedi. ‘Bir Demet Tiyatro’ kadrosunda birlikte oynadığı ve vefat eden arkadaşlarının isimlerini tek tek anıp alkışlatan Akbağ, izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

“SAHNEDE ÖLMEK İSTİYORUM”

Seyircilerden gelen “Hayatınızı kaleme almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna ise “Hayatımı kitaplaştırmayı düşünmüyorum ama sahnede ölmek istiyorum” cevabını verdi. 23 Aralık doğumlu olan usta oyuncu, bu yıl ilk kutlamasını Ankaralı izleyicilerden aldı. Gösterinin finalinde gündeme ve yaşananlara ithafen Hilmi Yavuz’un ‘Doğunun Gurbetleri’ şiirini okuyan Akbağ, dakikalarca ayakta alkışlandı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: