Demet Akalın'ın şarkısı çalıntı mı?

Aranjör ve besteci Burak Buluç, Demet Akalın'ın son albümünde yer alan '2'den (İkiden) Sonra'' isimli şarkının kendisine ait olan "Sihirbaz" şarkısından alıntı olduğunu iddia etti. 'Söylemezsem Olmaz'a konuşan ve Akalın'ın albümünde 'Söz-müzik Cansu Kurtçu' imzasıyla yayınlanan şarkının kendi şarkısına benzerliğine dikkat çeken Buluç, "Demet Akalın'ın bu durumdan haberi var ama sessiz kaldı" dedi.

Kültür-Sanat

Demet Akalın'ın şarkısı çalıntı mı? Demet Akalın'ın yeni albümünde yer alan ''2'den (İkiden) Sonra'' isimli şarkının çalıntı olduğu iddia edildi. Aranjör Burak Buluç, söz-müzik Cansu Kurtçu imzasıyla çıkan şarkının kendisine ait olduğunu öne sürdü. Ece Erken ile Bircan Bali'nin sunumuyla Beyaz TV'de ekrana gelen 'Söylemezsem Olmaz' programına açıklamalarda bulunan Buluç dikkat çekici ifadeler kullandı.


KABUL EDİLEMEZ BİR ŞEY

Fettah Can'ın eşi Cansu Kurtçu'ya ait olduğu söylenen şarkıyı 2010 yılında kendisinin yazdığını iddia eden besteci, "Şarkıların bir kısmı benzerlik taşıyabilir ama hem müzik hem de söz benzerliği kabul edilemez bir şey. Ben "Acısını dertleri demişim" hanımefendi "Acısını derdini" demiş. Birebir alıntılanmış bir durum var ortada" dedi. Ayrıca Cansu Kurtçu'nun "yasal haklarını kullabilir" dediğini söyleyen Buluç, şikayetçi olacağını da sözlerine ekledi.

İNSANLAR DEMET AKALIN'A TEPKİ GÖSTERDİ

Şarkıdaki benzerliği fark eden insanların Instagram'dan Demet Akalın'a tepki gösterdiklerini belirten Burak Buluç, "Bu insanlar müzisyen de değiller normal insanlar ama benzerliği direk anlayabiliyorlar" diyerek imalı bir göndermede bulundu.

DEMET AKALIN SESSİZ KALDI!

Öte yandan Demet Akalın'ı sessiz kalmakla suçlayan besteci, "Demet Hanım'ın haberi var şu an bu durumdan ama kendisi bu duruma sessiz kaldı. Bu konuyla alakalı bir yorum yapabilirdi yada beni arayabilirlerdi. En azından ben onların bu konudaki düşüncelerini öğrenmiş olurdum ve belki iş mahkemeye kadar gitmezdi" diyerek tepkisini dile getirdi.

FETTAH CAN NEDEN SESSİZ!

Buluç'un bu açıklamaları akla Fettah Can'ı getirdi. Eşi Cansu Kurtçu'ya atılan bu suçlamalarla ilgili ünlü şarkıcının neden sessiz kaldığı ve eşini savunmadığı da merak uyandırdı.

Video yüklenemedi...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: