Demet Şener ile İbrahim Kutluay'ın boşanma davasına yayın yasağı

İbrahim Kutluay ile Demet Şener çiftinin boşanma davasıyla ilgili sosyal medya da dahil olmak üzere her türlü haber ve görsel yayınının tedbiren durdurulmasına hükmedildi.

Magazin

Demet Şener ile İbrahim Kutluay'ın boşanma davasına yayın yasağı Eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile eski manken Demet Şener çiftinin boşanma davasında, dava ve taraflara ilişkin sosyal medya da dahil olmak üzere her türlü haber ve görsel yayınının tedbiren durdurulmasına hükmedildi.

Demet Şener, 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim Kutluay'a ''Bana ihanet ediyor'' gerekçesiyle Eylül 2016'da dava açmıştı.

İstanbul 14. Aile Mahkemesi'ndeki duruşmaya davacı Demet Şener Kutluay, avukatı Kezban Hatemi ile katıldı. Duruşmaya gelmeyen davalı İbrahim Kutluay'ı ise avukatı Erdal Kılbaşoğlu temsil etti.

Tarafların başvurusu üzerine verilen gizlilik kararı nedeniyle gazetecilerin alınmadığı duruşmada, daha önce alınan ara karar gereği davalı İbrahim Kutluay'ın arkadaşının tanık olarak dinlenildiği öğrenildi. Duruşmada İbrahim Kutluay'ın avukatı Erdal Kılbaşoğlu'nun, gizlilik kararına rağmen basında çıkan haberlerle aile mahremiyetinin sürekli ihlal edildiğini öne sürerek, dava konusuyla ilgili sosyal medya dahil tüm haberlere basın yasağı getirilmesini talep ettiği ifade edildi.

Talebi değerlendiren mahkemenin de, gizlilik kararı verilmiş olmasına rağmen son zamanlarda basında sıklıkla dava ve dava içeriğinin yer almaya başladığına dikkati çekerek, aile mahremiyetinin korunması için Anasaya'nın 26. ve Basın Kanunu'nun 3. maddesine göre boşanma davası ve taraflarla ilgili sosyal medya dahil her türlü haber, yayın ve görsel yayınının tedbiren durdurulmasına hükmetti.

DURUŞMA 20 ARALIK'A ERTELENDİ
Mahkeme duruşmayı karar verilmek üzere 20 Aralık'a erteledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bunlarda ilginizi çekebilir: