DEMİ MOORE'UN LİMONATA DİYETİ

Limonata diyeti, uzman detoks diyeti veya akçaağaç şurubu diyeti olarak da biliniyor. Son dönemde Ashton Kutcher ve Demi Moore'un denediği bu diyeti sizler için araştırdık.

Magazin

DEMİ MOORE'UN LİMONATA DİYETİ Limonata diyeti, limon, akçaağaç şurubu, kırmızı biber içeriyor. Bu karışımı günde 6 - 12 kez ile bir bardak tuzlu su, günde 2 kez müsil etkili bitki çayları da içiyorsunuz.

Stanley Burroughs tarafından 1976 yılında The Master Cleanser adlı kitapla adını duyuran diyet, kilo vermekten çok ülser ve toksinlerden arınma amaçlı olarak uygulanıyordu. 2005 yılında Peter Glickman'ın, Lose Weight, Have More Energy, and Be Happier adlı kitabında 10 günlük diyet olarak tekrar yayınlandı.

Vücudunuzu gerçekten arındırıyor mu?

Diyetin temel malzemesi limon suyu toksinlerden arınmanıza yardımcı oluyor. Aslında mide asitleri limondan 10 kat daha güçlü yani limondan daha az C vitamini almanıza neden olur. Akçaağaç şurubu ve kırmızı biber bu etkiyi artırıcı özellik taşır.

Aslında vücudumuz kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir ancak yediklerimiz mide asidinin etkisini azaltabilir. Bu karışım mide asidinin etkisini güçlendirir. Vitamin ve minerallerin emilimini güçlendirir.

Bu diyetin kalori değeri günde 600-1200 kalori civarındadır. Yani her bardakda 100 kalori alırsınız. Yetişkinlerin günde 2000 kalori aldıklarını göz önünde bulundurursak bu rejim hızla zayıflamanıza neden olur. Kilo kaybı sırasında hızla yağlarınız erir ancak vücudunuzdaki kaslarınızda zayıflar, beyin, kalp gibi organların kalori yakmaları yavaşlar ve enerjiyi korur.


İçeceği nasıl hazırlayacaksınız?

2 litre su

1 bardak limon suyu

1 bardak akçaağaç şurubu veya pekmezi

1-10 çay kaşığı arasında damağınıza göre acı biber

Hepsini karıştırıp çalkalayın ve günde 6-12 arası bardak için.

Uyarı: Eğer ağrı, mide krampı, acı, halsizlik yaşıyorsanız bu içtiğiniz sıvı sebebiyle olabilir. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız içmeyin.

Bununla birlikte;

1. Bir fincan sinameki içeren bitkisel form çayı için.

2. Her sabah 1 bardak tuzlu su için.

3. Her akşam 1 bardak bitki çayınızı içmeyi unutmayın.

Bu hızlı diye 10 günde etkili olmadıysa tekrarlamadan önce 1 hafta ara verin.

Diğer taraftan bu detoks sinüslerinizi açacak ve toksinlerden arınmanızı sağlayacak.

Bu diyet güvenli mi?
Sağlıklı biri 1 ya da 2 gün bunu deneyebilir ancak etkili olması için 10 gün yapmak gerek. Bu da kulağa oldukça zorlayıcı geliyor. Diyetlerin düşük kalorili olması, protein, vitamin, mineral ve iyi yağlar içermesi gerekiyor. Bu diyet size kilo verdirebilir ancak çok fazla enerji harcamanız gerekiyorsa uygulamak için bir daha düşünebilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: