Deniz Seki cezaevinden ne zaman çıkıyor?

Deniz Seki'nin Eskişehir Açık Cezaevine gönderileceğine ilişkin yapılan iddiları basın danışmanı Özgür Aras yalanladı.

Magazin

Deniz Seki cezaevinden ne zaman çıkıyor? İşte Özgür Aras'ın basın açıklaması;

Deniz Seki, İnfaz kanunu gereği 5 Haziran 2016 tarihinde açık cezaevine ayrılma koşullarını taşıyacaktır; ancak cezaevi sürecindeki sağlık sorunları ve devam eden tedavileri nedeniyle açık cezaevine sevk edilip edilmeyeceği değerlendirilmektedir ve sonuçta bu konuda bir karar verilecektir. Bilindiği üzere Deniz Seki bu süreçte sağlık
nedeniyle ciddi bir operasyon geçirmiş olup kontrol ve tedavileri halen devam etmektedir. Deniz Seki’nin açık cezaevine ayrılmasının sağlığı yönünden uygun olmadığı kanaatine varılırsa açık cezaevine ayrılmayacak, infazının kalan kısmını da Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde geçirecektir.

Ülkemizde beş kadın açık cezaevi bulunmaktadır; bunlar, Kocaeli-Gebze, Denizli-Bozkurt, Sivas ve Eskişehir illerinde bulunmaktadır. Deniz Seki eğer açık cezaevine ayrılacaksa bunlardan hangisine gönderileceği de ayrılma tarihindeki kapasite koşulları dikkate alınarak karar verilecektir. Ancak bugüne kadar bu konuda hiçbir belirleme veya
tespit yapılmadığı gibi bu konuda yapılan hiçbir işlem de söz konusu değildir. Deniz Seki’nin Eskişehir Açık Cezaevine gönderileceğine ilişkin yapılan tüm açıklama ve haberler, gerçekdışıdır, spekülasyondur. Nitekim, üç ay önce Deniz Seki’nin Kocaeli açık cezaevine nakledileceğine dair iddialar da aynı haber kaynağına aittir.

Farklı bir hukuki durum oluşmadığı takdirde ve yukarıdaki açıklamalarımız doğrultusunda Deniz Seki’nin açık cezaevine ayrılma tarihi 5 Haziran 2016; koşullu salıverilme tarihi ise 5 Haziran 2017’dir.

Bilgilerinize arz ederim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: