DENİZ SEKİ: HİÇ KİMSEYE GÜVENMİYORUM!

Yedi ay önce çıkardığı 'Suya Hapsettim' albümüne hâlâ yoğun ilgi gösterildiğini söyleyen Deniz Seki, yaşadığı ruhsal değişimleri şöyle özetledi: Artık kendimin kıymetini bilen bir kadınım. Daha önceleri etrafımdakiler hep daha önemli olurdu ama şimdi önce ben varım

Magazin

DENİZ SEKİ: HİÇ KİMSEYE GÜVENMİYORUM! Zor günleri geride bırakan ve huzurlu bir dönemine girdiğini belirten Deniz Seki, "Hayatımda bir dönem önceliği başkalarına verdim ve çok mutsuz oldum. Artık 'Önce can sonra canan demeyi öğrendim" dedi. Seki; "Artık çok az insanla görüşüyorum" diyerek ekledi: "Çok fazla kıskanç ve mutsuz insan var. Böyle insanlar beni kirletiyor. Duygularımı kirletmek istemiyorum. Herkes dedikoducu, kimseye güvenmiyorum!"

HİÇ KİMSEYE GÜVENMİYORUM

Yeni albümünüz yedi ay önce çıktı ama yankıları hâlâ sürüyor...
Evet, insanlar benden hâlâ 'Suya Hapsettim'deki şarkılara klip bekliyor. Biz de küçük bir anket yaptık; en büyük istek 'Bugünlerde' şarkısına geldi. Şimdi ona klip çekeceğiz. Elimden geldiğince bütün şarkılarıma klip yapacağım.
Single modasına uyacak biri değilsiniz...

Albümler satmıyor ama ben şarkılarımı kendim yazdığım için hepsini hemen dinletmek istiyorum. Bana kalsa her albüme 16 şarkı koyarım ama ben de artık şarkılarımı sanatçı arkadaşlarımla paylaşıyorum.
İnsanlar slow şarkı istediğinde hep sizi arıyor, bu yolculuğa sizinle çıkmak istiyor...
Derin duygularla ve samimi yazıyorum çünkü. Hepsi sahici... İnsanların kalbine dokunuyor.
Her şarkınız yaşadıklarınızdan mı çıktı?

O kadar da değil! O zaman psikopat olmam lazım... Benimki öyle değil ama tabii ki hissettiklerimi yazıyorum. Aslında neşeli bir yapım var...

Bugüne kadar attığınız her adımın haber olmasının sizce nedeni ne?
Çünkü benimle ilgili defo arıyorlar. Fazla defosu olmayan birisi olduğum için de, nerden canımı yakacaklarının peşindeler. Ama Allah, bir şekilde sabrını veriyor.

Deniz Seki, kendisiyle ilgili her gün bir değişim hissediyor mu?
Daha tahammüllü ve sabırlı oldum... Bende bir dinginlik var artık. Kendimi çok fazla dinliyorum, iç sesime kulak veriyorum. İç dünyamda yolculuktayım. Kendime yeni bir yaşam alanı yarattım. Çok az insanla görüşüyorum. Etrafta çok fazla mutsuz ve kıskanç insan olduğunu düşünüyorum... Duygularımı kirletmek istemiyorum. Herkes dedikoducu, kimseye güvenmiyorum. Ruhumu kirletmek istemiyorum ve enerjisi bana iyi gelen arkadaşlarla oluyorum.

HER GÜN ALLAH'A ŞÜKREDİYORUM

Geçmişteki sıkıntılı günlerinize şimdi baktığınızda neler hissediyorsunuz?
Allah'ıma her gün şükrediyorum. Allah'ın sevdiği kullarından birisi olduğuma inanıyorum. Kimseye nasip olmayacak tecrübeler yaşadım, maneviyatım zenginleşti. Ama tabii bu tecrübelerden de faydalanmak gerekiyor.
Allah'ın kendisini hırpalayan ve başkalarına kendisinden daha çok değer veren kullarını kendine getirmek için bazı tecrübeler yaşattığına inanırım. Sanırım sizin için de böyle oldu?
Evet, yaşadığım kötü şeyler benim maneviyatımı güçlendirdi. Daha önceleri benim için 'Önce canan sonra can'dı ama artık böyle değil. Artık kendi kıymetini bilen bir kadınım. Ben değerliyim ama maalesef bu değerle çok geç tanıştım. 40 yaşındayım ve bu yaşta, bu kadar yaşanmışlık bana çok şey öğretti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: