DENİZ SEKİ'NİN AVUKATINDAN AÇIKLAMA!

Deniz Seki uyuşturucu ticareti yapmaktan suçlu bulundu. 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Konuyla ilgili Deniz Seki'nin avukatı bir basın bülteni yolladı..

Magazin

DENİZ SEKİ'NİN AVUKATINDAN AÇIKLAMA! İşte Deniz Seki'nin avukatı tarafından yapılan o açıklama;

"Müvekkilim Deniz Seki hakkında bugün İstanbul özel görevli ağır ceza mahkemesi tarafından mahkumiyet kararı verilmiş ise de, kesinleşmiş bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. Anayasanın 38. maddesi gereğince müvekkilim hakkında kesinleşmiş mahkeme kararı söz konusu olmadığı için bu koşullarda onun suçlu ilan edilmesi hukukun en üst normu olan Anayasanın ihlalidir. Müvekkilimin adil yargılamaya duyduğu inancı tamdır; biz hukukçularca mahkeme kararları eleştirilebilir; biz bu kararın adil bir karar olmadığı ve müvekkilimin hukuki durumuna uygun olmadığı düşüncesindeyiz.

Sadece biz değil, mahkemede mütalaasını açıklayan savcılığın da davanın esası hakkındaki görüşü mahkemenin kararından farklıdır ve savcılıkça müvekkilim için talep edilen ceza daha düşük olup yargılandığı fiil için sadece 'yardım eden' sıfatıyla cezalandırılması istenmiştir.

Bu nedenle mahkemenin verdiği karar, hem davada görev yapan savcılığı hem sanık avukatları olarak bizi hukuken ikna etmemiştir. Savcılığın da müvekkilim lehine temyiz yoluna başvurma hakkı vardır. Hukuki süreç işlemektedir, hukuki durum Yargıtaycı değerlendirilecektir.

Bilindiği üzere ceza mahkemelerinin kararları kesinleşmedikçe uygulanamaz. Tarafımız yasal süre içerisinde temyiz yoluna başvuracaktır. Müvekkilim hakkında sanki kesinleşmiş bir mahkeme kararı varmışçasına bir atmosferin oluşturulması onun suçsuzluk karinesinin ağır ihlalidir. Adil bir sonuca ulaşılacağına olan inancımız kesintisiz devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederiz.

Av. Naim Karakaya
Deniz Seki Vekili"
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: