Deniz Seki'ye yakalama kararı

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan şarkıcı Deniz Seki hakkında İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi yakalama kararı çıkardı. Deniz Seki'nin "yeniden yargılanma" talebi de reddedildi.

Magazin

Deniz Seki'ye yakalama kararı “Kokain satın alıp içmek” ve “Başkalarına uyuşturucu temin etmek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafında onan şarkıcı Deniz Seki hakkında İstanbul İnfaz Savcılığınca yakalama kararı çıkartıldı. Yargıtay’ın cezasını onamasının ardından “Cezaevine girmek istemiyorum. Çünkü suçsuzum” diye açıklama yapan Seki, görüldüğü yerde yakalanarak işlemlerinin yapılaması için infaz savcılığına götürülecek. Seki İstanbul’da yakalanırsa infaz işlemleri İstanbul infaz savcılığınca İstanbul dışında yakalanırsa yakalandığı bölgenin infaz savcılığınca işlemleri yapılacak.

6YIL 3 AY HAPİS
“Kokain satın alıp içmek” ve “Başkalarına uyuşturucu temin etmek” suçundan kapatılan İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Seki 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesince verilen karar Seki’nin avukatı ve Cumhuriyet savcılığının itirazı üzerine dosyayı inceleyen Yargıtay 10’uncu Ceza Dairesince bozulmuştu. Ancak bu karara da yapılan itiraz nedeniyle dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu’na gönderilmişti. Yargıtay Ceza Genel Kurulu da oy çokluğu ile İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesince verilen kararın onanmasına karar vermişti.

24 SAATTE YAKALAMA KARARI
Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nun onama kararının ardından dosya 29 Mayıs 2014’de TMK 10’la yetkili mahkemeler ile ÖYM’lerin kapatılmasının ardından İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin dosyalarının nakledildiği İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelmişti. İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesince yapılan karar kesinleşme işleminin ardından dosya infaz savcılığına gönderilmişti. İnfaz savcılığı da bir gün sonra 30 Mayıs 2014’de Seki hakkında yakalama kararı çıkarttı.

3 YIL DAHA CEZAEVİNDE YATACAK
Buna göre Seki, İnfaz Kanunu kapsamında aldığı hapis cezasının 3’te 2’sini cezaevinde geçirecek. 6 yıl 3 ay ceza alan Seki 4 yıl 2 ay cezaevinde kalacak. Ancak daha önce 7,5 ay cezaevinde yatan Seki’nin yattığı süre de 4 yıl 2 aydan düşülecek. Buna göre Seki 3 yıl 6,5 ay daha cezaevinde yatacak. Ancak Seki, cezaevinde geçireceği sürenin son 1 yılını da denetimli serbestlik kapsamında dışarıda geçirebilecek.

EVİNDE BEKLİYOR
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkındaki yakalama kararını medyadan öğrenen Deniz Seki, büyük bir şok yaşadı. Hemen avukatı ile temasa geçen Seki'nin evinde polisleri beklediği öğrenildi.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Deniz Seki'nin "yeniden yargılanma" talebi de reddedildi.

Deniz Seki, Kenan Erçetingöz'le Yüz Yüze'de böyle isyan etmişti:

video...

Deniz Seki intihar etmeyi düşündü mü?

video...

Deniz Seki cezaevini anlattı!

video...

Deniz Seki, Yüz Yüze'de 1. bölüm

video...

Deniz Seki, Yüz Yüze'de 2. bölüm

video...

Deniz Seki, Yüz Yüze'de 3. bölüm

video...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: