Deniz Uğur: Sevgilimin yönetmen olması dezavantaj!

Ekranların güzel oyuncusu Deniz Uğur, şu sıralar yeni filmi ‘Gulyabani’ için tatlı bir telaş içerisinde.

Magazin

Deniz Uğur: Sevgilimin yönetmen olması dezavantaj! Yönetmen sevgilisi Orçun Benli’nin yönettiği filmde ‘Güneş’ karakterini oynayan oyuncu, işle özel hayatı asla karıştırmadığını vurguladı. ‘Orçun Benli’nin nişanlısı olmak işimi daha zorlaştırıyor. Çünkü kendisinin sağkolu olarak görüyor’

OLCAY ÜNAL SERT

Filmde nasıl bir karaktere hayat veriyorsunuz?
Güneş karakteri lider ruhlu, güçlü ve cesur bir kadın. Ama her insan gibi onun da içinde sakladığı korkuları var. Zaten filmde Gulyabani kurbanlarını kendi korkularıyla avlıyor. Bizce filmin cümlesi ‘korkarsan gelir’

Perihan Savaş, Cüneyt Arkın gibi duayenlerle oynarken neler hissettiniz?
Cüneyt Arkın’la karşılıklı oynamaktan çok heyecanlandım çünkü onun Türk Sineması’nın yaşayan efsanesi olduğunu düşünüyorum. Hepimizin çocukluğuna damgasını vurmuş, çok etkileyici bir insan. Çekim aralarında bol bol soru sorup deneyimlerinden faydalanmaya çalıştım. Perihan Savaş da müthiş bir falcı kadın rolü canlandırdı filmimizde. Birlikte sabaha kadar çalıştık, enerjisine hayran kaldım.

BATAKLIK SAHNELERİNDE ÇOK ZORLANDIM

Oynarken zorlandığınız sahneler oldu mu?
Belgrad ormanında geceleri çok soğuk oluyor ve o soğukta bataklığa düştüğüm sahnede zorlandım gerçekten. Ama herkesin göze alamayacağı zor işlere girişmeyi galiba seviyorum ben.

Melike Öcalan, Ceyda Ateş ve Didem Balçın’la birlikte nasıl bir dörtlü oldunuz?
Öncelikle görünüş açısından birbirinden farklı tarzlara sahip dört kadının sinema perdesinde göz dolduracağını düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla resimler çok güzel olmuş. Kimyamız tuttu, birbirimizle oyun alışverişimiz çok iyi oldu, sonuçta da başarılı performanslar çıktı.

KÜÇÜKKEN KARANLIK VE GÖLGELERDEN KORKARDIM

Gulyabani hayal ürünü bir figürandı. Sizin hiç bugüne kadar bu tarz korkularınız ya da takıntılarınız oldu mu?
Küçükken benim de her çocuk gibi izlediğim ya da okuduğum, dinlediğim şeylerden etkilenip korktuğum zamanlar olmuştu. Karanlıktan, gölgelerden korkardım. Ama bunun dışında belirgin bir fobim yok.

Batıl inançlarınız var mı?
Özellikle böyle inanışlardan etkilenmemeye çalışırım ama yine de bir mekâna girerken sağ ayakla adım atmak, nazar değmesin diye tahtaya vurmak gibi şeyler yapıyorum. Bu tür davranışlar kültürel olarak içimize işlemiş, isteseniz de engel olamıyorsunuz.

ORÇUN BANA AYRICALIK YAPMAZ

Filmin yönetmenliğini nişanlınız Orçun Benli yaptı. Aranızda nasıl bir kombinasyon oluştu? Bu durum nasıl bir avantaj sağladı?
Söz konusu Orçun Benli olduğunda nişanlısı olmak sette hiçbir avantaj sağlamaz, tam tersine işiniz zorlaşır. Başka oyuncuların kendini naza çekme şansı olabilir, onlar biraz daha hoş tutulabilir ama sizi kendisinin sağkolu gibi gördüğü için ve çekim yaparken gözünü kırpmadan her şeyini ortaya koyduğu için aynı performansı sizden de bekler.

Set ortamınızda birbirinize resmi mi davranıyorsunuz?
Ben her sette yönetmene saygılı davranırım. 22 yıldır sektördeyim ve bizim aldığımız terbiye budur. Ayrıcalıklı bir durum yok yani.

Sürpriz evlilik olur mu?
Nişanlandıktan sonra yapılacak evliliğin sürpriz yönü ortadan kalkmış oluyor bence. Niyet zaten belli.

Aynı zamanda ‘Huysuz’ isimli müzikalde oynuyorsunuz.

Evet orada da Madam Biju’yu canlandırıyorum. Madam Biju bence şimdiye kadar görülmüş en komik Femme fatale! Yaklaşık dört aylık bir prova süreci geçirdik ve Engin Alkan’la bu çapta bir çalışma yapmak her oyuncuya nasip olmaz, şanslıyız.

Kendinizi güzel ya da seksi buluyor musunuz?
Güzellik, varoluş biçim olarak düşünüldüğünde bir meziyet değildir. Önemli olan bunun üzerine ne koyabildiğiniz. İnsanları asıl etkileyen dış görünüşünüzle bütünleştirdiğiniz kişiliğiniz, donanımınız ve auranızdır.

ARZULADIĞIM HER ŞEYE SAHİBİM

En büyük hayaliniz nedir diye sorsak…
En büyük hayalim çocuklarımın ayakları yere sağlam basan yetişkinler olduklarını görmek. Bunun dışında arzuladığım her şeye sahip olduğumu hissediyorum.

AŞK, HORMONAL BİR HEZEYAN DURUMU

Size göre aşk nedir?

Aşk, hayranlık ve benzeri duygulardan soyutlanmış haliyle salt olarak ele alındığında hormonal bir hezeyan durumu. Çiftleşip neslini sürdürmeyi hedefleyen ilkel güdülere dayanır ve bilimin ortaya koyduğu gibi, ömrü sınırlıdır. Aşka eşlik eden başka güçlü duygular beni daha çok ilgilendiriyor ve daha güzel, daha kalıcı, daha insani buluyorum onları.

Kıskanç mısınızdır? Sizi en çok ne sinirlendirir?

Asla bir hırs küpü değilim ama sevginin gerektiği kadar kıskanç olduğumu düşünüyorum. Bir haksızlığa bir de saygısızlığa tahammülüm yoktur ve bu konularda bir rahatsızlık duyarsam hiçbir gizli strateji izlemeden gerektiği şekilde açıkça tavrımı ortaya koyarım.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: