Denizde yıpranan saçlara özel bakım!

Koca iki bayram tatilini de artık geride bıraktık... Bol bol denize girdik, güneşin altında saatlerce yatarak yaz tatilinin hakkını verdik! Fakat sürekli denize ve havuza girmekten saçlarımızın yıpranmasını engelleyemedik. Peki saçlarımızı yeniden canlandırmak için neler yapabiliriz? Detaylar haberimizde...

Kadın

Denizde yıpranan saçlara özel bakım! Nem dengesi
Denizde kuruyan ve yıpranan saçların bol neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle tatil dönüşü kullandığınız şampuanların nem içermesine dikkat etmelisiniz. 'Kuru saçlar' için özel olarak üretilen şampuanlar size iyi gelecektir. Bunun yanı sıra vücudun her zaman ihtiyaç duyduğu suyu bol tüketmek, saçlarınız için de yararlı olacaktır.

Saç bakım yağı
Saçların canlı ve yumuşak görünmesini sağlayan en önemli faktörlerden biri de saç bakım yağlarıdır. Yıpranmış saçlarının daha canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsan saç bakım yağlarını günlük bakım rutininden eksik etmemelisin. Bu yağları sadece saç boylarına ve saç uçlarına sürmen gerektiğini unutma.

Isıdan uzak dur
Güneş ve denizin yıprattığı saçları ısı ile şekillendirmeye çalışarak daha fazla yıpratabilirsin. Bu nedenle saçlarına bir süre ısı ile şekil vermemeni öneriyoruz. Onun yerine saçlarını saç köpüğü veya jöle ile doğal bir görünüme kavuşturabilirsin.

Bakım maskesi
Ve tabii ki saçların kurtarıcısı bakım maskesini unutmamak gerek. Tatilden sonra haftada bir veya ihtiyaca göre iki kere bakım maskesi kullanabilirsin. Böylece saçlarının ihtiyacı olan nemi ve canlı görünümü geri kazanmanı sağlayabilirsin.

4 adımda güzelliğinizi öne çıkarın!

4 adımda güzelliğinizi öne çıkarın!Buzun cilde faydaları!

Buzun cilde faydaları!

Bunlarda ilginizi çekebilir: