Deportivo Batuhan'dan vazgeçti

Beşiktaş'ta Teknik Direktör Samet Aybaba’nın, beklentilere cevap veremediği için takımdan ayrılacağını açıkladığı Batuhan Karadeniz’in, Deportivo’ya transfer planı suya düştü. İspanyol kulüp, Batuhan'ı transfer etmekten vazgeçti. Beşiktaş’ın ve taraftarın büyük umutlar beslediği Batuhan Karadeniz’in ikinci Beşiktaş mecerası da son buldu.

Diğer Haberler

Deportivo Batuhan'dan vazgeçti Birkaç gün önce Samet Aybaba’nın takımdan ayrılacağını açıkladığı Batuhan, La Liga ekibi Deportivo La Coruna’ya imza atmak için İspanya’ya gitti. Ancak Deportivo kulübünün transferden vazgeçtiği öğrenildi. Gerekçe ise, UEFA kriterlerine göre prdfesyonel bir futbolcunun bir sezon içinde 3 ayrı takımda oynayamayacağı... Batuhan sezon başında Eskişehir'den Beşiktaş'a gitmişti. Batuhan şimdi elinde feshedilmiş sözleşmesi ile yeni sezonu beklemek zorunda... Kısaca Batuhan'a UEFA, müthiş bir son dakika golü atmış oldu.

NTV Spor muhabiri Hakan Gündoğar’ın havalimanında mikrofon uzattığı Batuhan şöyle konuşmuştu:

"Antalya kampında kulüp menajeri Levent Bey'le komuştum. Aylık peşin olarak aldığım bir para olduğunu ve buna rağmen oynamadığını, Beşiktaş’ın da ‘feda’ sezonu nedeniyle zor günler yaşadığını söyledim. ‘Bu parayı hak ettiğimi düşünmüyorum, ayrılabilirim’ dedim. İstanbul dönüşü görüşmeler olmuş, sözleşmemi karşılıklı feshettik. Keşke beklentilere cevap verip gidebilseydim...

Beşiktaş büyük bir camia ve sorun bizden kaynaklanıyordur. Bir türlü olmuyor ve bunun nedenini bilmiyorum. Bir dahaki sefere inşallah... Ben Beşiktaşlıyım ve buralara gelmem Beşiktaş sayesinde olmuştur. Kimse buruk şekilde gitmek istemez ama biz profesyoneliz.

‘Beşiktaş bu sezon küme düşer, alt sıralara oynar’ dediler ama asla böyle bir şey olmaz. Beşiktaş’ın formasını koysanız şampiyonluğa oynar. Ben ligi iyi yerlerde bitereceğine inanıyorum. Gönül ister ki şampiyon olsun, ben de bayrağımı alır çıkarım... Taraftarın da bu yolda takımı yalnız bırakmaması gerekiyor, her maç İnönü’yü doldurmalılar..."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: