DEPRESYONA UYKUDA ELEKTRİKLİ TEDAVİ!

Uyurken depresyonu tedavi eden bir cihaz geliştirildi. Cihazın bantlı kısmı hastanın alnına yapıştırılıyor ve buradan hafif bir elektrik akımı sinirlere gönderiliyor.

Magazin

DEPRESYONA UYKUDA ELEKTRİKLİ TEDAVİ! Bu sinirler alnın hemen altında, kafanın ön kısmında ve beyindeki kontrol merkezi olduğu sanılan bir bölgede. Doktorlar bu sinirleri beyindeki USB alanı (elektronik veri depolama cihazı) olduğunu söylüyor. Elektrodlar içeren cihaz, bel bölgesine yerleştirilebilecek cep telefonu büyüklüğünde iki jeneratöre bağlanıyor.

Los Angeles'daki California Üniversitesi'nde yapılan denemelerde majör depresyon geçiren küçük bir grupta cihaz kullanıldı ve kullanımdan sonra hastaların semptomlarında yüzde 50 oranında azalma kaydedildi.

4 aydan daha fazla süre boyunca majör depresyon geçiren ve en azından bir ilaca cevap vermeyen hastalar, cihazı iki hafta kullandıktan sonra kendilerini daha iyi hissettiklerini belirtti.

Hastalar aynı zamanda cihazın uykuyu bölmediğini ve kendilerini rahatsız etmediğini söyledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: