DERBİ YASAĞINDA SÜRPRİZ GELİŞME!

İlk yaptığı açıklamada bu akşam oynanacak derbiye Fenerbahçe taraftarlarının alınmayacağını söyleyen Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Saka, son yaptığı açıklamada "Fenerbahçe taraftarları bu akşam maça gelebilir" dedi.

Magazin

DERBİ YASAĞINDA SÜRPRİZ GELİŞME! Daha önce yapılan açıklamalarda Fenerbahçe taraftarlarının stada alınmayacağı bildirilmişti..

VALİLİKTEN AÇIKLAMA...

Valiliğin yaptığı açıklamada, "Söz konusu toplantıda; Spor Toto Süper Ligi futbol müsabakasında bugün yapılacak olan Beşiktaş-Fenerbahçe spor karşılaşmasında alınacak güvenlik önlemleri ile ilgili toplantıda kulüplerin stada getirecekleri seyirci konusunda herhangi yasaklayıcı bir karar alınmamıştır. Buna rağmen bazı basın yayın organlarında söz konusu karşılaşmaya Fenerbahçe seyircisinin alınmayacağı şeklinde kamu oyunu yanıltıcı asılsız haberler üzerine bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur" denildi.

Valiliğin resmi internet sitesinde de dün İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlarda açıklandı. Kararlar arasında konuk taraftarlarla ilgili bir maddenin yer almadığı görüldü..

TFF: BU KARARI BİZ VERMEDİK

SUAT KILIÇ: "YASAK YOK"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fi-Yapı İnönü Stadı'nda bu akşam saat 20.30'da oynanacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine konuk takım taraftarlarının alınmayacağı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Bakan Kılıç, "Spor Toto ligi fikstürü gereği normal bir karşılaşma cereyan edecek. İl Güvenlik Kurulun atfen günlerdir yapılan yayınlar var. Ben önce özet bilgiyi vereyim. İl Güvenlik Kurulunun Beşiktaş stadyumuna ya da Beşiktaş taraftarlarının Fenerbahçe stadyumuna gitmemesi yönünde bir deplasman yasağı kararı bulunmamaktadır. Bu gibi zamanlarda herkesin bu gibi haberler öncesi herkesin ilgili makamlardan doğru bilgiyi teyit ederek yayın yapmalarından büyük fayda vardır" dedi.

Bakan Kılıç, "Türkiye'nin bir taraftan terörle mücadelesini sürdürdüğü bir taraftan Van depreminin yaralarını sarmaya çalıştığı bir dönemde büyük kulüplerimizin taraftarları arasında büyük ihtilaflar varmış gibi yayınlar yapılmasını son derece yanlış buluyorum. İlgili makamlardan teyit alınmaksızın bu gibi kati ifadelerle deplasman yasağı vurguları yapılmasını da yine son derece yanlış bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum " diye konuştu.

METE DÜREN: "HABERİMİZ YOK"

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren konu ile ilgili olarak hurriyet.com.tr'ye şunları söyledi: "Ben bu açıklamayı ilk kez sizden duydum. Benim bilgim stada Fenerbahçe taraftarı alınmayacağı yönünde. Biletix bilet satışını durdudu.. Valiliğin açıklamasından pek bir şey anlamadım"

ORHAN SAKA'NIN İLK AÇIKLAMASI

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Orhan Saka: "Derbide Fenerbahçe taraftarının Fİ Yapı İnönü Stadı'na, sezonun ikinci yarısındaki maçta da Beşiktaş taraftarının şükrü Saracoğlu Stadı'na gidemeyecek olması kararı iki kulübün ortaklaşa almış olduğu bir karardır. Valilik ve federasyonun açıklamaları doğrudur ve bu kararı kendilerinin almadığına vurgu yapıyorlar ama iki kulüp anlaştı ve bu akşamki derbiye Fenerbahçe taraftarı alınmayacak, rövanşta da Beşiktaş taraftarı Kadıköy'de olmayacak. Bu saatten sonra Fenerbahçe taraftarının gelmesi mümkün değil"

Öte yandan kulüplerin kendi aralarından bu kararı almasında en büyük etken ise taraftarların stat dışında çıkartacakları olaylarda yöneticilerin sorumlu tutulacak olması...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: