Derbinin faturası ağır oldu!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından ceza yağdırdı. Karşılaşmanın son dakikalarında kavga ederek kırmızı kart gören Volkan ve Sabri ile, Sabri'ye yönelik hareket yapan Meireles'in cezaları belli oldu.

Diğer Haberler

Derbinin faturası ağır oldu! Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e, Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu'na yönelik şiddetli hareketi nedeniyle 5 maç ceza verdi. Kurul, aynı olayda Volkan'a yaptığı şiddetli hareket için Sabri'ye de 4 maçlık cezayı uygun buldu.

Volkan ile yaşadığı tartışmanın ardından kırmızı kart gören Sabri’nin soyunma odasına gidişi sırasında Meireles’in yaptığı hareket nedeniyle de PFDK, Portekizli futbolcuya da 4 maç ceza verdi. Ayrıca üç futbolcuya para cezaları da kesildi.

Kurul ayrıca fenerbahçe'ye, maçta çıkan saha olayları, çirkin ve kötü tezahürat, federasyonun belirlediği pankartla sahaya çıkılmaması, ve oyuncu kriterlerine uymaması nedeniyle toplam 170 bin lira para cezası verdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: