Dev balina kanocuların arasında beslendi!

ABD’de son birkaç gündür beslenmek için kıyıya yaklaşan balinalar amatör bir fotoğrafçı tarafından görüntülendi. Denizde kanoya binenler su yüzüne çıkmasına aldırmadan 36 bin kilo ağırlığındaki balinanın yanından ayrılmadı.

Yaşam

Dev balina kanocuların arasında beslendi! ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Luis Obispo kıyıları son bir kaç gündür balinaların uğrak yeri oldu. Balıkçıların attığı sardunya yemleriyle beslenmeye gelen balinalar amatör bir fotoğrafçının objektifine yansıdı.

Dev bir balinanın etrafındaki teknelere ve kanoya binen insanlara aldırmadan su yüzüne çıktığı anı, tesadüfen o sırada bölgeden geçmekte olan fotoğrafçı Bill Bouton görüntüledi.

NBC televizyonuna konuşan Bouton özellikle balinaya sadece bir kaç metre uzakta, sörf tahtasının üzerinde durarak dev balığı görüntülemeye çalışan kadını gördüğünde çok şaşırdığını dile getirdi.

Bouton sözlerine şöyle devam etti:

“Böyle bir kareyi yakaladığım için çok şanslıydım. Yetkililer insanları balinalara en az 100 metre uzaktan izlemeleri için kural koydu.

Bu kurala uymayanlara 50 bin dolar para cezası uygulanacağını duyurdu.

Fakat siyah gecce elbisesi giymiş olan bir kadın tüm uyarılara rağmen, sörf tahtasının üzerinde, balinaya mümkün olduğunca yaklaşmıştı. Muhteşem bir görüntüydü.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: