DEVECİOĞLU KOVULDU, SAZAK GELDİ!

Milliyet'in Demirören Grubu'na geçtikten sonra oturduğu koltukta kalıp kalmayacağı hep tartışılan Genel Yayın Yönetmeni Tayfun Devecioğlu'nun son operasyonda ipi çekildi.

Magazin

DEVECİOĞLU KOVULDU, SAZAK GELDİ! Milliyet'te geçtiğimiz hafta içersinde yaşanan depremden sonra dün kovulan Tayfun Devecioğlu'nun yerine 30 yıldan bu yana Milliyet'in simgesi haline gelen Derya Sazak getirildi. Bu sabah yazıişleri toplantısına katılarak göreve başlayan Derya Sazak, 1983 yılından beri çalıştığı Milliyet'te 1995-98 yılları arasında da genel yayın yönetmenliği yapmıştı.

Tayfun Devecioğlu'nun kovulmasının nedenleri arasında başarısızlığı en önemli etken olarak gösteriliyor. Milliyet'in tirajı Devecioğlu göreve geldikten sonra hep düştü. Efsane gazete sıradan gazeteler arasına girdi. Tayfun Devecioğlu, yanına gazetecilikte hiçbir başarısı olmayan yakın arkadaşlarını aldı. Milliyet'in uzman yazıişleri kadrosunu yönetemedi. Yayın Koordinatörü Emre Oral, Tayfun Devecioğlu'nun yönetimini beğenmediğini belirterek istifa etti ve Hürriyet Gazetesi'nde göreve başladı. Milliyet'in uzun yıllardır köşelerini sahiplenen usta yazarlar da Tayfun Devecioğlu'nun genel yayın yönetmenliğinden memnun değillerdi.

Derya Sazak, "Neden böyle bir değişiklik yapıldı" sorusuna, "Gazete, Demirören ailesine geçtikten sonra Tayfun Devecioğlu ile çalıştı. Bu bir geçiş süreciydi. O süreci Tayfun tamamladı. Şimdi de aile yeni süreci benimle devam ettirmek istiyor" yanıtını verdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: