Dev'in klibine yasak geldi!

"Dans Et" isimli şarkılarına çektikleri kliple gündeme gelen Dev grubunun klibi, müzik kanallarında yayınlanmadı. Kliplerinde Gezi Parkı olaylarını anımsatan görüntülere yer veren grup, klip kanallardan veto yese de internetteki dolaşımından memnun olduklarını dile getiriyor.

Magazin

Dev'in klibine yasak geldi! Baran Bayraktar ve Kaan Metinin kurduğu Dev grubu, Demir Demirkanın prodüktörlüğünü üstlendiği Dans Et adlı maxi-singlela müzik dünyasına giriş yaptı.

Şarkılarıradyolarda ve internette sıkça çalınan Dev, Dans Ete çektikleri kliplerinde de ülke gündemindeki olaylara gönderme yaptı.. Gündeme dair yaşananların sür reel bir bakış açısıyla yorumlandığı klip; alışılmışın dışında kurgu teknikleri, modern dans koreografileri ve senaryosuyla büyük ilgi topladı. Ancak kullanılan görüntülerin Gezi olaylarını hatırlatması klibin müzik kanallarında yayınlanmamasına sebep oldu. Gezi olaylarının simgesi kırmızılı kadından Duran Adama kadar Geziyi anımsatan bir koreografiye sahip olan ve aynı anda birçok sanat dalına vurgu yapılan klibin yaratıcı yönetmenliğini Tunç Topçuoğlu, tiyatro yönetmenliğini ise Ilgın Abeln üstlendi.
  • Dev
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: