Çocuklara muhteşem hediye!

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 6 bölgesinde 2’si yeni toplam 13 oyunu çocuklarla buluşturuyor.

Kültür-Sanat

Çocuklara muhteşem hediye! Devlet Tiyatroları repertuarında bulunan “Üç Şehzade”, “Karlar Kraliçesi”, “Keloğlan Keleşoğlan”, “Canlanan Masallar”, “Sırça Köşk” ve “Neşesaçan” oyunları çocukları eğlendirecek.

İLLER VE SAHNELENECEK ESERLER

Ankara Devlet Tiyatrosu; Ulviye Karaca’nın yazıp yönettiği çocuk oyunu “Üç Şehzade” 2 Şubat Pazar günü Şinasi Sahnesi’nde; Hans Kristian Andersen’in yazdığı, Adrian Mitchell’in oyunlaştırdığı, Çağman Pala’nın dilimize çevirdiği ve Sabri Özmener’in yönettiği çocuk oyunu “Karlar Kraliçesi” 9 Şubat Pazar günü Küçük Tiyatro’da; Ulviye Karaca’nın yazıp yönettiği çocuk oyunu “Keloğlan Keleşoğlan” 9 Şubat Pazar günü Akün Sahnesi’nde; Fikret Terzi’nin yazıp yönettiği “Miyhavlar Tiyatrosu” 9 Şubat Pazar günü Altındağ Tiyatro Sahnesi’nde sergilenecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosu; 30 Ocak Perşembe günü prömiyer yapacak olan Rada Moskova’nın yazdığı, Tuğrul Çetiner’in dilimize çevirdiği ve Cezmi Gökalp’in yönettiği çocuk oyunu “Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay” 31 Ocak Cuma günü ve 2 Şubat Pazar günü Küçükçekmece Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde ve 9 Şubat Pazar günü Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Sahnesi’nde beğeniye sunulanacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu; Ege Işık ve Haluk Işık’ın yazdığı ve Fatih Özyiğit’in yönettiği çocuk oyunu “Harikalar Mutfağı” 28 Ocak Salı günü Narlıdere Kültür Merkezi’nde ve 31 Ocak Cuma günü Gaziemir Belediye Sahnesi’nde; Umut Uğur’un yazdığı, H. Emre Başer’in yönettiği çocuk oyunu “Canlanan Masallar” 2 ve 9 Şubat tarihlerinde Konak Sahnesi’nde gösterilecek.

Bursa Devlet Tiyatrosu; Ülker Köksal’ın yazdığı ve Harun Türköz’ün yönettiği çocuk oyunu “Sırça Köşk” 9 Şubat Pazar günü Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde sergilenecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu; Metin Arslan’ın yazıp yönettiği çocuk oyunu “Neşesaçan” 2 ve 9 Şubat tarihlerinde Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesi’nde gösterilecek.

Antalya Devlet Tiyatrosu; Kazım Güçlü’nün yazdığı, Mustafa Gürkan Görbil’in yönettiği çocuk oyunu “Tıngır Mıngır Ülke” 28 Ocak Salı günü ve 2,4 ve 9 Şubat tarihlerinde Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Salon’da sunulacak.
Erzurum Devlet Tiyatrosu; 5 Şubat Çarşamba günü prömiyer yapacak olan Ahmet Somers’in yazdığı ve Levent Aras’ın yönettiği çocuk oyunu “Yaşlı Kuklacı” Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde beğeniye sunulacak.

Van Devlet Tiyatrosu; Haluk Işık’ın yazdığı, Can Ali Çalışandemir’in yönettiği çocuk oyunu “Kurşun Askerin Utancı” 2 ve 9 Şubat tarihlerinde Van Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde temsil edilecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: