DEXTER'IN DÖNÜŞÜ

Sadece kanunlardan kaçmayı başaran suçluları öldüren “televizyonun en iyi kötü adamı” Dexter yeniden aramızda. Dexter’ın ikinci sezon bölümleri bugünden itibaren her Pazartesi e2’de ekrana gelecek.

Magazin

DEXTER'IN DÖNÜŞÜ Seri katiller televizyon dizilerinde ya da sinemada genellikle masum kurbanlarını takip eden canilerdir. Fakat Dexter'la birlikte bu kısır döngünün dışına çıkıldı. Six Feet Under'dan da tanıdığımız yıldız oyuncu Michael C. Hall'un canlandırdığı Dexter Morgan, soğukkanlı ve sempatik bir katil. Gündüzleri Miami Polis Departmanı'nda kan analizi yapan geceleri de kanunlardan kaçmayı başarmış suçluları öldüren bir seri katil rolüne bürünüyor. Yani kötü biri olduğu tartışmalı.

YENİ SEZON, YENİ BÖLÜMLER

Birinci sezon boyunca sorunlu kişiliğinin nedenlerine dair ipuçları sunulan Dexter'ın ağabeyiyle birlikte babasının cinnet anına tanıklık ettiği ortaya çıkmıştı. Dexter'ın çift kişiliğinin en güzel tarafı, içinden geçirdiği düşünceleri izleyiciyle paylaşması.

'Bir adamı öldürüp cesedini parçalara ayırdıktan sonra gece yarısı şovlarını izlemek için eve dönebilirim' diyor, Dexter kendi karmaşasını en güzel biçimde anlatırken. Jeff Lindsay'in Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanan dizi, e2 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden bu yana izleyenlerin etik anlayışlarını zorluyor. 'Her insanın içindeki şeytani ve iyi yönleri yeniden değerlendirmeye zorluyor' diyor, Jeff Lindsay, baş kahraman Dexter Morgan karakteri hakkında, 'Kişiliğindeki iyi tarafları gördükçe onu haklı buluyor, zaman zaman destekliyorsunuz.' Bu desteğin belki de en önemli kısmı Dexter'ın kendisiyle ilgili pişmanlıkları. İnsanların yaşadığı korku, sevgi, aşk, tutku gibi duyguların hiçbirini hissetmeyen Dexter, sıradan biri olmanın hayalini kurduğunu da sık sık dile getiriyor.

Beş sezon boyunca Six Feet Under'da David Fisher karakterini canlandıran Michael C. Hall ise Dexter Morgan rolünün altından başarıyla çıkıyor

İlk sezon boyunca izleyiciler Dexter'ın hayatına tanık olup çocukluğuna dair ipuçlarıyla onun hüzünlü hikâyesini çözmeye çalıştılar. Sonucunda da gerçek babası olarak gördüğü Harry Morgan'ın aslında onu büyük bir katliamdan kurtardığı anlaşıldı. Harry, Dexter'ın yaşadığı travmayı atlatması için onun öldürme içgüdüsünün önüne geçmeden yeni bir yol gösterdi. Bu yol Dexter'ın toplum içinde varolup, yasa dışı yollardan da olsa topluma fayda getirmesini sağlıyordu. Ancak bu durum, etrafı deneyimli polislerle çevrili Dexter için gün geçtikçe tehlikeli bir hal almaya başladı. e2 izleyicileri ikinci sezonda bu tehlikeyi Dexter Morgan ile birlikte yaşayacaklar.

2. SEZON 1. BÖLÜM: DEXTER ŞOKTA

Geçen sezonun sonunda erkek kardeşi olduğu ortaya çıkan Ice Track Katili'ni öldüren Dexter, artık kimseyi öldüremediğini hissetmeye başlar. Aslında öldürmek istemektedir, hatta buna ihtiyacı vardır ancak kendisinin de bir türlü anlam veremediği birtakım hisler onu engellemektedir. Bu arada Ice Track Katili yüzünden ölümden dönen Debra işe dönmüş olsa da hala olayın travmasını atlatabilmiş değildir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: