Dice Kayek Koleksiyonları tanıtıldı

Dice Kayek Koleksiyonları, Mercedes – Benz Fashıon Week İstanbul’da biri sürpriz iki film ile tanıtıldı.

Kadın

Dice Kayek Koleksiyonları tanıtıldı Yirmi beşinci yılını kutlayan Dice Kayek, koleksiyonlarının tanıtımında fashion film trendinin öncüleri arasında. Dice Kayek, bu seneki Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’a biri sürpriz iki yeni film ile katıldı.

Dice Kayek İlkbahar – Yaz 2018 Koleksiyonu’nu Londra bazlı Marie Schuller’in yönettiği “My Name is Eva - Benim Adım Eva” isimli filmle sunarken, ünlü modacıların Sonbahar – Kış 2017-2018 Koleksiyonu için sürprizi, Ece Sükan’ın, Yağmur Kızılok yönetmenliğinde çekilen İstanbul filmi oldu.

Kreasyonlarındaki couture tekniklerini sentezleyerek oluşturduğu yapısal siluetlerle tüm dünyada tanınan Dice Kayek, 12 – 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da yine farklı bir sunum gerçekleştirdi.

Koleksiyonlarının sunarken Marie Schuller ile öncülüğünü yaptığı fashion film formatını tercih eden Dice Kayek, Zorlu Center MBFWI alanında gerçekleştirilen etkinliğe iki yeni film ile katıldı.

Dice Kayek markasının yaratıcıları Ayşe Ege ve Ece Ege, fashion filmlerin günümüzde gittikçe önem kazandığını belirterek, Venedik Film Festivali’nin bir bölümünün fashion filme ayrıldığına dikkat çektiler.

Yine Milano, Berlin ve Londra’da artık fashion film festivalleri yapıldığını belirten Ege kardeşler, “Biz, Dice Kayek olarak fashion filmlerinin gücüne, defilelerden daha çok inanan bir marka olduk. Yine bu sene de İlkbahar – Yaz 2018 Koleksiyonu’muzu bir moda filmi ile tanıtmaya karar verdik. Ayrıca, Ece Sükan ve Yağmur Kızılok bizim için kısa filmler hazırlıyorlardı. Sonbahar Kış 2017-2018 koleksiyonunun yer aldığı sürpriz bir film ortaya çıktı. Bu vesileyle bu filmi de göstermenin hoş bir sürpriz olacağını düşündük.” ifadesini kullandılar.

Marie Schuller ile Bir Adım Öteye
Dice Kayek, İlkbahar – Yaz 2018 Koleksiyonu’nu, daha önce 4 farklı filmde işbirliği yaptığı Marie Schuller’in yönetiminde “My Name is Eva - Benim Adım Eva” isimli filmle sundu.

Yönetmen Marie Schuller, “My Name is Eva - Benim Adım Eva”nın, bugüne kadar yaptıkları en sıra dışı ve iddialı film olduğuna dikkat çekerek, “Dice Kayek’le çalışmaya devam ederek, moda filmi konseptinin sınırlarını zorlamak ve genişletmek çok heyecan verici. Bu bir moda filminden çok gerçek bir film tadında, son derece sinematik bir çalışma oldu. Bu da Dice Kayek’in moda filmleri açısından bir gelişime işaret ediyor çünkü bu bizim stüdyo dışında gerçekleştirdiğimiz ilk ortak çalışma. Filme sürreel bir hava katmak için çekimi eski model anamorfik lenslerle gerçekleştirdim. Daha önceki filmlerimiz gibi karanlık ve aydınlığın zıtlığı etrafında şekillendi. Güzelliğin ön plana çıktığı, peri masallarını andıran ince bir estetiğe kötü niyetli ve karanlık tonlar eşlik etti.” dedi.

Bu sene Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul İstanbul Sanat Bienali ile eşzamanlı gerçekleştiğinden, Dice Kayek’in Marie Schuller’le daha önce 2014 yılında II. İstanbul Tasarım Bienali’nde Galata Rum İlk Okulu’nda gösterilmiş White - Beyaz adlı fashion filmi tekrar gösterildi.

Dice Kayek, Marie Schuller’in yönetmenliğinde daha önce Pearl, Noir, Blue Triolojisi ve White filmlerini hazırlamıştı. Bu filmlere http://dicekayek.com/maisondk/fashion-films/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ece Sükan ve Yağmur Kızılok Sürprizi
Kendi özgü coğrafyası, benzersiz tarihi ve doğası ile İstanbul, Dice Kayek için her zaman eşsiz bir ilham kaynağı oldu. Dice Kayek’in Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da gösterdiği sürpriz filmde yönetmen Yağmur Kızılok şehrin ruhunu yakalarken, Ece Sükan ise İstanbul’un karşıtlıklardan oluşan ahenginin peşinde bir yolculuğa çıkıyor: aksak ritimleri, keskin tadı, geçmişi, güzelliği ve kargaşası… Sonbahar Kış 2017—2018 koleksiyonunun tanıtıldığı bu filmde, Ece Sükan Dice Kayek’in yapısal silüetleri içerisinde şehrin ihtişamı kadar göz kamaştırıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir: