Dick Advocaat esti gürledi! "Eğer doğruysa hemen yarın giderim"

(DHA) - FENERBAHÇE'de teknik direktör Dick Advocaat, takımın zor bir süreçten geçtiğini belirtirken, "Oyuncularıma sorun, biri bile istemezse yarın giderim" dedi.

Diğer Haberler

Dick Advocaat esti gürledi! "Eğer doğruysa hemen yarın giderim" Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Gaziantepspor deplasmanının ardından yaptığı açıklamada takımın zor bir süreçten geçtiğinisöyledi. Advocaat, "Sahaya çıkıp yürüyen ben değilim. Ben yürümüyorum. Ben sadece onlara ne yapması gerektiğini söylüyorum. Şu anda takımda bir özgüven eksikliği görüyorum. Takım olarak hepimiz zor bir süreç yaşıyoruz. Gayret gösteriyoruz ama yetmez bizim daha fazlasına ihtiyacımız var. Çok çalıştılar, saha içerisinde de çok mücadele ettiler ama belki biraz da şansa ihtiyaç vardı. Bu deplasmandan beraberlikle ayrıldık ama bu bizim için yeterli değil. Bizim için hem lig, hem Türkiye Kupası önemli. Maçın bitimine on dakika kala kaleye gidemediğimiz için oyun gidişatını gereklerinden giderek değişiklik yaptık. Bir şeyleri zorlamak istedik. Bazı ufak ve küçük pozisyonlar ürettik. Ozan ilk yarıda iyi iş çıkardı. Topla ne yapmasını bilen bir oyuncu ama ikinci yarıda Onu çok fazla sahada göremedim" dedi.

Adcocaat, takımın gidişatıyla ilgili istifa edip etmeyeceği yönündeki soruyu ise, "Bu tarz soruları yönetime söylemeyin, yönetime sormanız gerekiyor. Bana sormayın bence ama tek bir şey var; bunun kararını basın vermez" diye yanıtladı.

Adcocaat, bir gazetecinin bazı haberlerde Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'ye teknik direktör olarak geleceği yönündeki haberlere ilişkin rahatsızlık duyup duymadığıyla ilgili ise şunları söyledi:

"Eğer siz büyük bir adamsanız gidin bu soruyu tek tek bütün oyunculara sorun. Burada tavsiyeler vereceğinize gidin oyunculara sorun. Eğer biri bile başka bir hocanın gelmesini isterse ben yarın giderim. Belki öyle olmuş, haberler çıkmış, bu tarz demeçlerde bulunmak yerine bir oyuncu desin ki 'Hocayı istemiyoruz, hoca gitsin' derse ben yarın giderim. Ama kimse öyle demeyecek ben cevabını biliyorum."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: