Dik göğüsler!

Gögüs dikliği için göğüs kaslarını çalıştıran hareketler yapılmalıdır. Özellikle bir dirence karşı ağırlık ile yapılan hareketler kası geliştirdiği için kasın sağlıklı kalmasını sağlayacaktır, bu da dik durmasına katkı sağlayacaktır.

Kadın

Dik göğüsler! Göğüs çalıştıran hareketler dışında sırtı çalıştıran egzersizler, karnı çalıştıran egzersizler kişinin dik durmasını sağlayacaktır. Göğüs ağırlığından dolayı meydana gelen kamburlaşmalara engel olup, dik duruş göğüsün daha dik durmasını sağlayacaktır. Egzersizler haftada 3 gün yapılması gerekmektedir. Egzersiz ağırlığa karşı yapılırsa bunun süresi önemli değildir. Önemli olan dirence karşı, ağırlığa karşı hareketin uygulanmasıdır.

Tüm egzersizlerde olduğu gibi önemli olan egzersizlerin sürekliliğidir. Egzersizi bir süre yapıp daha sonra bırakmak yaptıklarınızın da bir nevi boşa çıkmasını sağlayacaktır. Göğüs sarkmasına eğilimi olan bayanların bunu bir hayat şekli gibi değerlendirip düzenli olarak bir ömür boyu egzersiz yapmalarında fayda vardır.

Göğüs güzelliğini korumak ve sarkmalarını önlemek için, uygun sutyen almak ve nasıl oturmak gerektiğini; bunu yanı sıra bazı egzersizleri ve masaj tekniklerini bilmek gerekiyor. Göğüslerin dik durması için, öncelikle sırt kaslarını güçlendirmeniz gerekiyor. Derin nefes almak, kaburgaları birbirine bağlayan kasları gerer ve göğüs boşluğunu geliştirir. Göğüsleri güzelleştirmek için, yuvarlak hareketlerle göğsünüze masaj yapın.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: