DİLİ BAŞINA DERT AÇTI

‘Hangi tarlada yetişiyor bu müdürler’ sözüne 2 yıla kadar hapis istendi.

Magazin

DİLİ BAŞINA DERT AÇTI Müjde Ar’ın, okul çantalarında kullanılan resimler ile ilgili bir haberde kullandığı cümleler başına iş açtı.

Müjde Ar, geçen mayıs ayında bir televizyon kanalında Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan’ın okul çantaları ile ilgili açıklamalarını programında eleştirdi.

Ceylan’ın okul çantalarında Barbie bebek ve bazı resimler için “Neredeyse müstehcenliğe yakın resimler, çocukları hayal dünyasında gezdiriyor, gerçeklerden koparıyor” sözlerini hatırlatan Müjde Ar’ın “Bu sübyancılıktır. Hangi tarlada yetişiyor bu milli eğitim müdürleri” dediği öne sürüldü. Bunun üzerine Ceylan, hakarete uğradığını belirterek mahkemeye başvurdu. Müjde Ar hakkında ’Kamu görevlisine hakarette bulunmak’ suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmasına karar verildi. Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, okul çantalarında hayal ürünü yabancı çizgi film karakterleri yerine Nasreddin Hoca ile Keloğlan gibi milli kahramanların resimlerinin yer almasını istemişti. Aynı zamanda Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Ceylan bir süre önce üzerlerinde Eskişehirspor formaları bulunan Nasreddin Hoca ve Keloğlan’lı bin adet okul çantasını Eskişehir’de öğrencilere ücretsiz dağıtmıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: