"Diriliş Ertuğrul" ödülü iade etti

43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde En Dizi Ödülü'ne layık görülen "Diriliş Ertuğrul" dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın ödülü iade etti ve basın açıklaması yaptı.

Magazin

"Diriliş Ertuğrul" ödülü iade etti 43. Altın Kelebek Ödülleri dün akşam Zorlu Center'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Ödül töreninde 'En İyi Dizi' ödülünü kazanan Diriliş Ertuğrul ekibi sahneye çıktığında kötü bir sürprizle karşılaştılar. Ödülü usta yapımcı Türker İnanoğlu'nun elinden alan Mehmet Bozdağ ve dizi ekibi konuşma yaptırılmadan bir anda sahneden kulise alındı.

Bu olaydan sonra dizi ekibi ve dizinin hayranları sosyal medyadan ödül törenini eleştirince Okan Bayülgen sonrasında adeta alay edercesine özür diledi. Okan Bayülgen'in bu tutumu Diriliş Ertuğrul ekibini daha da kızdırdı ve ödülü iade etme kararı aldı. Ödülü iade ettiklerini açıklayan yapımcı Mehmet Bozdağ bir basın açıklaması yaptı.

İşte Mehmet Bozdağ'ın açıklaması;

"Değerli İzleyicilerimiz;

43. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde Diriliş Ertuğrul Dizisi, izleyici oylarıyla diğer bütün ödül törenlerinde olduğu gibi Yılın En İyi Dizisi Ödülü’nü haklı olarak almıştır.

Yayınlandığı 3 sezon ve 65 haftadır bütün reyting gruplarda birinci olan ve reyting rekorlarını kıran, Türkiye ile birlikte 30’dan fazla ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi bileğinin hakkıyla ve siz değerli izleyicilerimizin oylarıyla haklı bir ödül daha aldı.

Ödül töreni sırasında Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi olarak bizlere ödül veren siz izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Her ödül alan kişiye konuşma hakkı verilirken, bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellenmenin haklı başarımız ve siz izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste geri iade ettim.

Ayrıca Programın sunucusu Okan Bayülgen’in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve siz değerli izleyicilerimizin takdirini kazanan dizimizi hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve bundan sonra izleyeceğini belirtmesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum. Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen’in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin. Kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını konuşması bizlere göstermiştir.
Saygılarımla.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi Mehmet Bozdağ"


Dizinin oyuncularından Cavit Çetin Güner de Instagram hesabından yaptığı bu paylaşımla sosyal medyayı salladı. Cavit Çetin Güner ödülü ayaklarının altına koyarak "Pabucum daha değerli şuan" notunu yazdı.

İşte Cavit Çetin'in o paylaşımı;

Bunlarda ilginizi çekebilir: