Diş beyazlatma kalemi ne işe yarar?

Marketlerde, eczanelerde, kozmetik mağazalarında satılan diş beyazlatma kaleminin ne işe yaradığı merak konusu oldu. Diş beyazlatma kalemine ait merak edilenleri sizler için derledik.

Kadın

Diş beyazlatma kalemi ne işe yarar? Dişlerde genellikle çay, kahve, sigara tüketiminin fazla olması nedeniyle sararmalar meydana gelir. Aynı zamanda diş bakımını iyi bir şekilde yapmamak veya dişleri düzenli fırçalamamak dişerde sararmaya neden olabilir.

Diş beyazlatma kaleminin tüm bu sorunlara çözüm getirdiği söyleniyor. Üstelik diş beyazlatma kalemini kullananlar, dişlerde en az on kata kadar beyazlık sağladığını dile getiriyorlar.


Diş beyazlatma kalemi nedir ne işe yarar?

Diş beyazlatma kalemi, sararmış dişlerin eskisinden daha beyaz hale bürünmesi için aynı zamanda kişilerin anında beyaz dişlere kavuşmasını sağlayacak kimyasal maddelerin kalem formuna sokularak evde kullanılmaya uygun hale getirilmiş olmasıdır.

Diş beyazlatma kalemi pahalı diş beyazlatma yöntemlerine göre fiyatının daha ekonomik olduğu söylenmektedir. İçerisinde bulunan hidrojen peroksit maddesinin ağartıcı özelliği bulunmaktadır. bu madde dişlerde meydana gelen lekelerin ağarmasına kısa bir zaman diliminde ise lekelerin kaybolmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda diş beyazlatma kaleminin taşınması kolay olduğu için her an elinizin altında bulundurabilirsiniz.


Diş beyazlatma kalemini kimler kullanabilir?

Diş beyazlatma kalemi her dişe uygulanabilen bir üründür. Ancak eğer diş eti kanamanız varsa veya diş etlerinizle ilgili problemleriniz varsa diş beyazlatma kalemini kullanmadan önce muhakkak doktora başvurmalısınız.
15-6 yaşından küçük olan bireylerde diş beyazlatma kaleminin kullanımı önerilmez.
Hamile ve emziren kadınların da diş beyazlatma kalemi kullanımı önerilmez.


Diş beyazlatma kalemi nasıl kullanılır?

Diş beyazlatma kaleminin kullanımı oldukça basittir. Ancak farklı markaların kullanım talimatları farklı olabilir. bu nedenle kullanmadan önce muhakkak kullanma talimatlarını okumanızda fayda var.
Diş beyazlatma kalemini kullanmadan önce diş temizliğinizi güzel bir şekilde yapın. Dişlerinizi iyice fırçalayın. Diş ipiyle dişinizin arasındaki yemek artıklarını temizleyin. Daha sonra diş beyazlatıcı kalemin başlığını çevirerek içindeki jeli dişlerinize sürün. Fazla sürerek etkili sonuç alacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeterli miktarda dişinize sürmek işinizi görecektir.
Ancak diş beyazlatma kalemi kullanımı abartılmamalıdır. İçinde ağartıcı kimyasallar bulundurması nedeniyle diş minesine zarar verir. bu nedenle haftada en fazla iki defa kullanılması önerilir. Tabii diş kalemi kullanırken diş bakımınızı da ihmal etmemeniz gerekir. unutmayınız ki diş kalemi diş bakımınızın yanında, dişlerinizi beyazlatmak için sadece bir yardımcıdır.


Diş beyazlatma kalemi kullanırken bir takım noktalara dikkat etmek gerekir. bilinçsiz kullanıldığında diş minesine zarar vererek diş kaybına neden olabilir.


Diş beyazlatma kalemi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler…

Diş beyazlatma kalemini kullanmadan önce dişlerinizin tamamen kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Islak dişlere uyguladığınız diş kalemi hiçbir işe yaramayacaktır.
Diş beyazlatma kaleminden etkili bir sonuç almak için kullandıktan en az 10 dk sonra hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekir.
Diş beyazlatma kalemini hiçbir şekilde cildinizle temas ettirmeyin.
İçerisinde yer alan çeşitli kimyasallar diş minesine zarar verdiği gibi anne karnındaki bebeğe de ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle hamilerin kesinlikle kullanmaması önerilir.
Diş eti problemleri olanların dişlerine zarar verip vermeyeceğini anlamak adına ilk olara diş hekimine danışılması gerekir.

Kaynak: Milliyet/Pembe Nar
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: