Diş Lekelerine Bitkisel Çözümler..

Güzel bir gülüşün en önemli püf noktası temiz ve beyaz dişlerdir.

Yaşam

Diş Lekelerine Bitkisel Çözümler.. Gündelik hayatta tükettiğimiz çay,kahve,kola gibi besinler ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar dişlerde koyu lekelere sebep olmaktadır.

Dişlerdeki istenmeyen siyah lekelerin temizlenmesi için evde uygulanabilecek bazı doğal yöntemler ve ayrıca diş hekimlerinin laboratuarlarında uygulanabilecek teknolojik imkanlar mevcuttur.

Bu siyah lekeler bazen dişe derinlemesine nüfuz ederek sarmış olabilir.Bu durumda temizlenmesi daha zor alacaktır, ayrıca bu lekeler diş çürükleriyle karıştırılabilir.Oluşan lekeler zamanla diş plaklarına dönüşmektedir.
Çilek bitkisinin bu lekeleri temizleyici bir özelliği vardır.Ezilmiş bir çileği diş fırçası üstüne sürerek bir hafta boyunca günde 2 defa uygulayabilirsiniz.

Adaçayını da toz haline getirerek diş fırçasıyla dişlerimize uygulamamız diş lekerlerine karşı etkili olacaktır.
Sirkenin de yutmadan kullanılmak şartıyla ağız içindeki mikropları öldürücü etkisi vardır.
Unutmamak gerekir ki ; bu doğal yöntemleri kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız ve herhangi bir diş eti rahatsızlığınız varsa dikkatli olmalısınız.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: