DİVA'YA YÜKLENDİ

Yılmaz Morgül canlı yayında Diva'ya fena yüklendi

Magazin

DİVA'YA YÜKLENDİ Yılmaz Morgül, bir süre önce hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği’nin önemli ismi Semahat Özdenses’e Bülent Ersoy’un yardım sözü vermesine rağmen hiç aramadığını söyleyerek şov yapmakla suçladı.

Televizyon gazetesinin haberine göre, Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel’in sundukları ’Orada Neler Oluyor?’ programına konuk olan Yılmaz Morgül, Bülent Ersoy’u, Türk Sanat Müziği’nin önemli seslerinden Semahat Özdenses’e vefasızlık ve kameralar önünde şov yapmakla suçladı.

’Akşam Oldu Hüzünlendim Ben yine’ eserinin iznini almak için Özdenses’in vefatından kısa bir süre önce, kaldığı huzurevine gittiğini anlatan Morgül, 'Huzurevinin sahipleri karı-koca hocamızın çok hasta olduğunu, kanser olduğunu ve mutlaka ameliyat olması gerektiğini söylediler. Ne kadar para lazım olduğunu sordum. Belli bir miktarını toparladıklarını, doktorun para almayacağını söylediler. Üzerimde bankaya kira için yatıracağım parayı takdim ettim. Bu parayı verdiğimi hocam bile bilmez. Daha sonra duymuş' diye konuştu.

Kendisinin bu konuyu kameralar önünde göstermek istemediğini belirten Morgül, 'Gidip, orada şov yapanlar olmuş' diyerek Bülent Ersoy’un önce adını vermek istemese de Müge Dağıstanlı’nın telaffuz etmesiyle Ersoy’un ismini onaylayarak şunları anlattı:

'Ben o kişiden söz etmek istemiyorum ama daha önce yine Türk Sanat müziğimizin büyük bir sanatkarı kendilerini ziyarete gitmiş. Ahmet Özhan da gitmiş... Daha sonra dediğiniz isim gitmiş kameralarla. Sevgili hocalarımızı ziyarete gitmişler. Hocamızın durumunu huzurevinin sahipleri ona da anlatmış. ’Ben ilgilenirim, ben herşeyiyle uğraşırım. Şimdi gidiyorum hemen sizi arayacağım. Hemen çalışmaları başlatacağım’ demiş. Fakat aradan bir sene geçtikten sonra ben o huzurevine gittim. Bir daha kesinlikle aramamışlar, gitmemişler, ziyarette de bulunmamışlar. Bana huzurevi yetkililerinin söyledikleri bu. Maddi yardımı bırakın kendisi bir daha aramamış ve sormamış. Bu da çok acıklı... Benim gidip olayı öğrenmem ve olaya bu şekilde müdahil olmam beni çok üzdü. Geç kalındı zaten ameliyatında da..'

Yılmaz Morgül, Semahat Özdenses’in ölmeden bir hafta önce Bülent Ersoy’un jüri üyeliği yaptığı Star TV’deki Popstar programına tekerlekli sandalye ile çıkarıldığına da dikkat çekti. Morgül, 'Ben bu programı izlediğimde hocamın ayaklarına, dizlerine kadar oturup onun ellerini okşadığını öptüğünü gördüğümde de kriz geçirdim ekran karşısında. Neden sen bu sevgiyi, şefkati ve ilgiyi o gittiğin dönemde, o basınla birlikte gittiğin dönemde o büyük sanakarımıza göstermedin diye. Çok üzücü' şeklinde konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: