DİYETİ BOZMAMANIN PÜF NOKTALARI!

Magazin

DİYETİ BOZMAMANIN PÜF NOKTALARI! Neden diyet ile huzur bulamadığımızı düşünelim. Neden bazı kadınlar takip ettikleri diyet programlarında huzur bulup o programı 7\24 uygulayabiliyorlar ? Ekstra su içmek küçük ısırıklarla yemek yemek ve ağzında yavaşça çiğnemek. her zamana kendini aç hissetmek. bu diyet bize neler veriyor? bu Diyet sinsi kaynakların bize nasıl engel olacağını öğretiyor. mutlu bir diyet yasamı için bu listeyi takip edin.

1. Tat alma duyunuzu kontrol edin.

İnsanların 1/4 i seker tadını daha yüksek alır böylece bu insanlar mutlu olabilmek için daha fazla şekere gereksinim duyarlar. 'Siz Diyetteyken' kitabının yazarları Dr. Michael Roizen ve Dr. Mehmet Öz, diyetteyken hızlı yiyenler sebzeleri ve meyveleri haz almadan yerler. İyice çiğnemezler. Bugüne kadar yapılan birçok diyet planı ağır sebze ve meyveye dayalıdır. Öncelikle yiyeceklerin tadını alma duyunuzu geliştirmelisiniz. Ağzınızın tadını belirlemek için bir paket şekerin 2\3'lik kısmını bir kap suya boşaltın eğer karışımın tadı tatlıdan daha çok acıysa yediklerinizin tadını yavaş alıyorsunuzdur. Tadı acıdan daha çok tatlıysa hızlı tat alanlardansınız. yüksek tat alıcılardansınız.

2. Seks hayatınızı kontrol edin, yeterince seks yapabiliyor musunuz?

Yetersiz seks sizi yeme içmeden kesebilir. Yemeğe ve sekse olan arzu hipoltolamus bölgemizdeki noropeptit hormonumuzun salgılanmasını etkiler. Sık yemek yeme problemi düzenli ya da sağlıklı seks yapmamaktan olabilir. Öz ve Roizen."Düzenli seks yaptığınızda yeme isteğiniz azalacaktır" diye belirtiyor.

3. Hislerinizi kontrol edin.

Hareketli zamanlardan sonra ne yapmak istiyorsunuz? Bilinçaltınız bu durumda ne yapmak istediğinize dair bilgiyi saklı tutar. Eğer unlu mamuller, şekerli ve çikolatalı yiyecekler yemek istemiyorsanız, bunları gördüğünüzde canınız daha çok isteyecek. Rüyalarınızda bile bunları göreceksiniz. Bu durumun vehametini gösterir. Herşey size güzel kokacak, yemek reklamları veya diğer yayınlanan güzel gıda ürünlerini almak isteyeceksiniz. Bunlara karşı hazırlıklı olun, yemek kokusu almamak için nefes almayın.

4. Hassasiyetinizi kontrol edin.

Kalabalıktan nefret ediyor musunuz? Etrafınız pesimist insanlar tarafından çevrildiğinde emilmiş gibi hissediyor musunuz. Etrafınızdaki insanlardan olumsuz şekilde etkileniyor olabilirsiniz. Stresli bir ortamda çalışmak, sıkıntılar sizi yemeğe yöneltmiş olabilir. Pozitif Enerji kitabının yazarı Dr. Judith Orloff'a göre "kötü enerjinin üstesinden gelmek nefes almak kadar kolaydır."

5. Ne istediğinizi bilin.

Doğum günü gibi özel günlerde buzdolabı yağmalanır. Bu özel zamanlarda pizza, biftek gibi ağır ve yağlı yemekler yeniliyor. Dr. Brian Wonsink'e göre düşüncesizce yemek, yeme isteğinizi olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple bugünlerde ne yemeniz gerektiğinin farkında olun. Ortama kendinizi kaptırmayın.

6. Arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda kontrolsüzce yeme ve içme davranışınızı kontrol edin.

Arkadaşlarınızdan diyette olduğunuz için size destek olmalarını isteyin. Masada fazla kalmak fazla yemek içmek anlamına gelmemeli.

7. Programlı olun.

Aynı zaman dilimleri içinde mi yemek yiyorsunuz? Mideniz doğal olarak ghrelin hormonunu her 30 dakikada bir salgılayacaktır ve bu kimyasal tepkileri hızlı bir şekilde beyninize gönderip sizin daha fazla yemek yemenize neden olacaktır. Roizen ve Öz'e göre diyet yaparken ya da 6 saatten fazla yemeden durunca o mesajlar daha hızlı gelir. Bir saatte 3 kere iletilen yeme isteği mesajları sizin daha gergin olmanıza neden olur. Eğer her 3-4 saatte bir yemenize rağmen hala açsanız havuç ve elma yiyebilirsiniz.

8. Stresinizi kontrol edin.

Aşırı stres Roizen ve Öz'e göre, sizi karbonhidratlara yöneltebilir. Stres metabolizmanızın yavaşlamasına sebep olur ve vücudunuzun yağları tutması için cesaretlendirebilir ve bel çevreniz kilo alır. Bu nedenle yaşamla ve olaylarla barışık olun.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: