"Dizi setlerinde müzik piyasasına adım attı"

Turgay Baydur 1984 yılında İstanbul doğumlu olan Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra oyuncu olmaya karar veren Turgay Baydur, İz Kaldı Bende isimli bir single çıkarttı.

Kültür-Sanat

"Dizi setlerinde müzik piyasasına adım attı" OYUNCU SİNGLE ÇIKARTTI

“Medcezir, Osmanlı Tokadı, Galip Derviş,Kardeş Payı,Üç Arkadaş,Paramparça,Kiralık Aşk, gibi popüler dizilerde rol alan ve birçok reklam filmlerinde de rol alan Turgay Baydur, ''Müzik yeteneğimi radyoculuk zamanlarımda keşfeden arkadaşlarımın teşviki ile müzikle ilgilenmeye başladım. İlk single çalışmamın bestesi ve sözleri bana ait olan “ İzi Kaldı Bende“ şarkısı ile oldu. Şarkının düzenlemesini Sinan Kayabaşı ve Emin Ertuğrul üstlenirken klibi ünlü yönetmen Gürcan Keltek yaptı.''

HERKES ARTIK İNTERNET ÜNLÜSÜ

Sosyal medyada bir şarkı okuyarak insanların ünlü olmasına da değinen Baydur, ''Bizim sektörde her şey bir risk. Pazarda şarkı söyleyip keşfedilip klip bile çeken çocuk gibi bir anda belki parlayamam. Lakin bu şekilde ünlü olanlar aslında şarkıdan çok sergilediği tavır ve hareketlerden ötürü yada bilinen bir şarkıyı kendine ait bir üslupla söyleyerek tanınıyor insanlar. Benim farkım ise sözleri yaşayarak bir anda yazmam bir anda bunu kliplendirmem en önemlisi şarkımın kulağa hoş gelmesi. Önceden bir Tarkan şarkı yaptığında albümündeki ikinci şarkıya ne zaman klip çekecek diye beklerken şimdiki nesil eğer bir şarkı tutmazsa o insanın en güzel en etkili şarkısı bile olsa dikkat çekmiyor...Önceden şarkı vardı şimdi ise sadece görüntü dans mimik değişik hareketler yani kısaca klip en önemli detay..Bu gidişte artık ömürlük ilerde dinlenecek bir şarkı çıkamayacak. Sosyal medyadan ünlü olan tüm fenomenler aynı renkte. Ben hikayemi önce elimle yazdım, daktilo ile şekillendirdim sonra bilgisayara döktüm...Onlar ise direkt emek uğraş olmadan ünlü olmanın peşindeler. Adaletsizlikte bu oluyor sanırım.


Turgay Baydur'a single'ını çıkartması için ablası Tuba Baydur maddi manevi destek sağladı
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: