DİZİYİ BEĞENMEDİLER!

Yeşilçam'ın ünlü yıldızlarını biraraya getiren diziyi yakın dostlarının pek izlemediği ortaya çıktı.

Magazin

DİZİYİ BEĞENMEDİLER! Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Nevra Serezli gibi Türk sinemasının usta isimlerini bir araya getiren atv'deki 'Altın Kızlar'a en anlamlı eleştiri yakın dostlarından geldi. Sinemaya yüzlerce film kazandıran Halit Refiğ, 'Daha önce yapılmış bir diziden uyarlama yerine, onlar için özel olarak hazırlanmış özgün bir senaryodan yola çıkmaları benim anlayışıma göre daha doğru olurdu.' diyor.

Sinemanın bir başka ustası Ediz Hun ise izleme fırsatı bulamadığı 'Altın Kızlar' için 'Çok riskli. Onlar açısından üzülüyorum; çünkü sinemaya yön vermiş insanlar. İnşallah reytingleri yükselir ve devamı gelir. Çünkü bu tarz kıymetli insanların dizilerinin yayından kaldırılması üzücü olur. Hepsini yürekten destekliyorum.' şeklinde konuştu. Yayınlandığı ilk gün 'tüm gün'de aldığı (GS-FB maçına rağmen) 5,6 reytingle ümit veren dizinin, bir sonraki hafta 3,3 reyting alması kafaları karıştırırken, Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, gelecek adına ümitli konuştu: 'Tutuk buldum, ama aldığı reyting başarılı. Bundan sonrası için senaryonun daha renkli ve güçlü hale getirilmesi kalıyor.'

Eski rol arkadaşları diziyi izleyemedi

Hülya Koçyiğit'in Dorothy'yi, Fatma Girik'in Sophia'yı, Türkan Şoray'ın Rose'yi ve Nevra Serezli'nin Blanche karakterini oynadığı 'Altın Kızlar'ı pek çok filmde birlikte rol aldıkları dostlarının izleyemediği ortaya çıktı. Halit Refiğ, Yücel Çakmaklı ve Ertem Gönenç gibi yönetmenlerle birlikte Kadir İnanır, Ediz Hun, İzzet Günay, Perihan Savaş, Çolpan İlhan, Eşref Kolçak ve Yusuf Sezgin gibi oyuncular diziyi izlememiş. Şemsi İnkaya ise tutuk bulduğunu söylüyor. Kadroyu ve diziyi çok beğendiğini söyleyen yapımcı, senarist Birol Güven ise farklı bir konuya dikkat çekiyor: 'Daha çok gündemde olsunlar. Bir zamanlar onlarca filmde oynadılar, 'yeter' diye evlerine hapsetmeyelim onları. Evlerinde oturmasın, ekranda olsunlar. Yetenekli insanları ekranda görmek güzel.' Her ne kadar aşırı yorum yapmaktan kaçınsa da tasarladığı yüzlerce afişle sinemaya farklı bir zenginlik kazandıran Erol Ağakay ise, 'Eski Türk filmilerine ilgi var. Şu an yorum yapmak doğru olmaz belki, ama bakıp göreceğiz.' diyor.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: