DOĞA RUTKAY'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMA!

Her şeye çok çabuk sinirlendiği söylenen Doğa Rutkay, Hafta Sonu'na konuştu.

Magazin

DOĞA RUTKAY'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMA! Kanaltürk’te yayımlanmakta olan ‘Her Şeyi Söylemek Mümkün’ isimli bir medya kritik programına başladım. Dokuz haftadır canlı yayında izleyiciyle buluşuyorum. Bir nevi tartışma programı yapıyorum. Son dönemdeki gözbebeğim bu oldu. Ekim ayı sonu gibi de tiyatro başlayacak tekrar.
Programının adı oldukça iddialı…
İddialı bir program yapmaya çalışıyorum. Altarnetifi olmayan bir şey. Sadece gevezelik yapmak değil, birtakım konulara da değinmek amacındayım. Zaman zaman birtakım kişilere veya bazı programlarda gördüğüm türlü türlü şeylere de değinerek içimi döküyorum. Bir nevi rahatlama ortamı oluşturdum kendime.
Bazen adın manken Doğa Bekleriz ile karıştırılıyor ve bu durum seni çok rahatsız ediyor. Bu kadar tepki neden?

Benden ziyade sevenlerimin ve çevremin rahatsızlığı çok oluyor. Benim bunu açıklama nedenim ise bunca başarıya imza atmış bazı gazetecilerimizin halen benim haberlerimi yaparken soyadımı yanlış yazıyor olması.

Bu nasıl olabilir? Şaşırıp kalıyorum.
Duyduğuma göre her şeye çok çabuk sinirlenebiliyormuşsun. Kendini nasıl tanımlarsın?
Her şeye sinirlenmek değil. Öyle olsa akıl sağlığımı yitirirdim herhalde. Ama akılsızlığa, beceriksizliğe ve düşüncesiz davranışlara tahammül edemiyorum. Frene basmadığım zaman da köpürüyorum. Garip biriyim. Kendi sesimden gaza geliyorum.
Bir dönem bütün Türkiye’yi gezerek bir program yaptın. Başına ilginç olaylar gelmiştir. Biraz bahseder misin?

Sahiden hemen hemen tüm Türkiye’yi gezdim, dolaştım. Tanımadığım köy evlerinde yedim, içtim. Çok fazla anım var. Ancak şimdi sorunca inan hatırlamakta zorlanıyorum.
Aşk hayatında hep uzun ilişkilerin oldu. Bir dönem oyuncu Memet Ali Alabora ile sonra şarkıcı Burak Kut ile birlikteydin. Şimdi şovmen Şahan Gökbakar ile birliktesin. Evlilik gibi bir düşüncen var mı?
Bu tip soruları artık anlamsız buluyorum. Kimsenin benim ne yapmak istediğimi merak ettiğini sanmıyorum.
Saba Tümer, Neco’nun eski eşi Oya Özyılmazel ve kızı Ayşe Özyılmazel yaptıkları TV bir programında, Şahan ile yaşadığın bir olay hakkında yorumda bulunmuşlar, sen de hemen televizyondan cevap verdin. Halbuki özel hayatın hakkında konuşmama kararın vardı. Ne oldu, çok mu sinirlendin?
Sadece sinirlenmek değil. Olmayan bir konunun üstüne konuşan bu tatlı insanların zamanlarını boşa harcadıklarını hatırlatmak istedim. Atıp tutmaya müsaade yok artık. Adrese ulaşan mektuplara tez cevap veriyorum kısaca!

İyi bir oyuncunun kızısın ve sen de iyi bir oyuncusun; ama son dönemde bunca dizi ve film çekilmesine rağmen hiçbirinde yer almıyorsun. Neden?
Gelen çoğu teklifi beğenmiyorum. Benim istediğim tutmuyor. İçime sinen bir senaryo da yok, acelem de. Son oynadığım, ‘Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım’ gibi beni coşturacak bir durum olması lazım. Yoksa zaten yoğun bir tempom var. Tiyatro yapmak için de zamanım illa ki olmalı. Dilediğim gibi bol acılı, acıklı, sulu göz bir drama gelene kadar da komediye “Hayır” diyeceğim. Gülmekten sıkıldım, ağlamak istiyorum!
Son dönmede vizyona giren Türk filmlerinden hangilerini beğendin?
‘Recep İvedik’ çok güzel bir film, onu beğendim. Bunun dışında aklıma gelmedi.
En iyi kadın oyuncu kim diye sorsam?
Çok var... Bazıları daha genç, ilerisini bilemiyorum ama bende vazgeçilmeyecek tek isim derseniz Hülya Avşar derim. Onun yarattığı oyunculuk rüzgarına hayranım.
Bir dönem Hülya Avşar, sinemamızda jön kalmadığını söyledi. Hâlâ tartışma konusu bu.
Bu görüşe katılıyor musun?
Buna katılmıyorum. O kadar önemli jönlerimiz var ki. Birçoğu arkadaşım, isim vermeyeyim.“İçime sinen bir senaryo da yok, acelem de. Dilediğim gibi bol acılı, acıklı, sulugöz bir drama gelene kadar da komediye ‘Hayır’ diyeceğim. Gülmekten sıkıldım, ağlamak istiyorum!”

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: