Doğa Rutkay'ın annelik tecrübesi!

Geçtiğimiz yıl ikiz bebeklerini dünyaya getiren Doğa Rutkay, sosyal medya üzerinden annelik tecrübelerini paylaştı.

Magazin

Doğa Rutkay'ın annelik tecrübesi! Oyuncu Doğa Rutkay ve televizyoncu Kerimcan Kamal 2014 yılında nikah masasına oturmuş ve geçen yıl ikiz bebekleri Piraye ve Rutkay Kerim'i kucağına almıştı.

Doğa Rutkay’dan domuz giribi açıklaması!

Doğa Rutkay’dan domuz giribi açıklaması!ikiz bebekleriyle annelik duygusunu tadan Rutkay, tecrübelerini takipçileri ile paylaştı.

"İkiz bebelerimin doğumuyla başladı emzirme serüvenim! Belki de şans yaver gitti de bebeleri emzirebildim; ki gitmeye de bilirdi? Çok zorlandım. Kolum koptu, belim çıktı! Yastıkların üstüne koy, yan devril,çömel,uzan ikisini aynı anda emzirmezsem dünya yanacak sanki. Hep içimde; 'yetmiyor, yetmiyor, biri hep eksik, ona az geldi, öbürünü fazla emzirdin, diğerine yetmeyecek dertleri! Önce birini sonra diğerini emzir' derken geçti aylar....Ama ya sütüm olmasaydı? Anne değil miydim? Ya emzirdiğim halde sütüm yetmeseydi? Ya sütüm yettiği halde bebem cılız kalsaydı? Ya bebem tam büyürken ansızın sütüm kesilseydi? Ya bir şeye üzülseydim de sütüm bana küsseydi? Anne değil miydim? Analık sütten ibaret değil bence. 'Ana' diye sadece sütü olana denmiyor! Analık sütten çıkmış ak kaşık kadar saf, temiz, narin ve sana ait. Yavrunla senin arana ne olmayan sütün, ne kayınvaliden, ne görümcenin fikirleri, ne sütü taşan arkadaşın,ne zamanında annenin çok sütü olması ne de o yüzyıllardır dayatılan “emzirmelisin” baskısı girebilir! Oysa biz ,sütü olmayana süt annelik yapan, azcık sütü olan anneye de bardak bardak şerbet taşıyan bir toplumun çocuklarıyız... Yavrunla kurduğun o eşsiz bağ sadece “süt yolu” değil! Sevgi yolu, emek yolu, şefkat yolu. Hissettiğin yoldan kimseyi dinlemeden yavrunla büyümeye devam et! İster sütünle ister ninnin ile... Seninle gurur duyuyorum “Anne”!!!"

Doğa Rutkay: Nefret ediyorum!

Doğa Rutkay: Nefret ediyorum!İşte o paylaşım:

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: