Doğal görünümlü makyaj teknikleri!

Günümüzde ağır makyajların yerini artık 'no makeup, makeup' yani doğal ve yokmuş gibi görünen makyaj trendi aldı. Peki doğal makyaj tekniklerini biliyor musunuz?

Kadın

Doğal görünümlü makyaj teknikleri! Fondöten yerine BB veya CC krem kullanın
Fondöten, cilt için ağır gelen ve nefes almasını engelleyen bir makyaj malzemesidir. Bunun yerine doğal görünümlü cilt tonu için BB veya CC krem kullanabilirsiniz. BB veya CC krem ile cildinizdeki renk tonunu eşitleyecektir. Hafif dokusu ve nemlendirici özelliğiyle ise fondöten yerine geçebilecek en doğal ürünler arasında bulunuyor.

Ruj yerine renkli dudak nemlendirici tercih edin
Son zamanlarda birçok kozmetik markası kendi ruj serisini çıkardı. Bunlar genelde maliyetli olmasının yanı sıra, doğal görünümden uzak bir dokuya sahip olabiliyor. Bu nedenle doğal ruj rengi kullanmak yerine dudak nemlendiricilerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız rujun verdiği etki gibi daha doğal ve nemli gözükecek, aynı zamanda daha az maliyetli olacaktır.

En doğal gözler için kahverengi maskara kullanın
Siyah rimel, gözlerde çok dikkat çeken bir üründür. Ancak daha doğal bir görünüm istiyorsanız kahverengi bir maskara kullanabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizdeki rimel daha yumuşak görünecektir. Özellikle günlük makyajınızda kahverengi maskara kullanmanızı öneririz.

Keskin kontürler yapmaktan vazgeçin
Doğal makyajı tercih ediyorsanız net çizgilerden uzak durmanız gerekiyor. Eğer doğal görünmek istiyorsanız, dudaklarınızın etrafına ve iç tarafına, dudağınıza sürdüğünüz nemlendiricileri kullanın. Kaşlarınızı doldururken keskin çizgiler yerine, yavaş ve tek vuruş ile doldurun.

Yüzünüzdeki fazlalığı silin
Makyajın doğal görünmesi için aşırılıklardan kaçınmanız gerekmektedir. Örneğin, gözlerinize rimel uygularken bir yandan mendil yardımı ile üzerinden geçin ve fazlalıkları alın. Diğer yöntem ise rimelin fırçası ile sürmek yerine, yine bir mendile rimeli sürerek gözlerinize uygulayabilirsiniz. Bu taktik tüm kullanacağınız ürünler için geçerlidir. Yüzünüze sürdüğünüz her ürün sonrasında ince bir tabaka halinde fazlalıkları silerek doğal görünümü yakalayabilirsiniz.

Kusurlarınızı kapatmayın
Ve en önemli nokta; kusurlarımız... Dünyada neredeyse cildi kusursuz olan insan yoktur. Unutmayın, ünlü modellerin bile cildi kusurlarla doludur. Önemli olan bunu nasıl gösterebildiğinizdir. Yüzünüzdeki göz altı torbaları, çiller, gözenekler, benler ve damarların hepsi normaldir. Yüzünüzdeki her şeyi kapatma hissiyatına kapılmayın. Yüzünüzdeki kusurları kapatmadığınız zaman kendinize daha fazla güveneceğinizi ve cildinizi daha çok seveceğinizi unutmayın.

Parmaklarınızı uzun gösterecek tırnak hileleri!

Parmaklarınızı uzun gösterecek tırnak hileleri!

Bunlarda ilginizi çekebilir: