Doğal, makyaj temizleme yolları nelerdir?

İçerisinde kimyasal ürünlerin olduğu ürünler ile makyajınızı temizlemek ne kadar hijyenik ve sağlıklı? İşte sizler için doğal makyaj temizleme yolları!

Kadın

Doğal, makyaj temizleme yolları nelerdir? Gün içerisinde yaptığınız makyajınızı gece yatmadan önce cildimize zarar vermemesi için mutlaka çıkarmamız gerekiyor. Ancak cildimizin sağlığını bu denli düşündüğümüz halde içerisine çeşitli maddelerde kimyasalların eklendiği makyaj temizleme ürünleri sizde ne kadar sağlıklı olabilir? Özellikle doğala ve doğal yöntemlerin bu denli popüler olduğu bir dönemde kendi makyaj temizleme yönteminizi keşfetmeye ne dersiniz?

HİNDİSAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı cildin 1 numaralı dostudur! Makyaj temizlemede de oldukça etkili olan hindistan cevizi yağı aynı zamanda cildinizi nemlendirir ve parlaklık sağlar.

ZEYTİNYAĞI

Kuru ciltlilerin vazgeçemeyeceği bir yöntem de zeytinyağıdır. Makyajınızı kolaylıkla çıkarabilir aynı zamanda kuru cilde nem kazandırır.

YOĞURT

Yoğurtdün içerisinde bulunan probiyotikler cildinizin rahatlamasını saplar aynı zamanda makyajınızı kolaylıkla çıkarabileceğiniz bir yöntemdir.

ALEO VERA

Makyaj temizlerken içerisinde bulunan amino asitler, mineral ve vitaminler sayesinde makyajınızı kolaylıkla çıkarabilir ve cildinizi yağlı bırakmaz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: