Doğan Hakyemez başkanlığa aday!

Basketbol dünyasında 47 yıldır oyuncu ve genel koordinatörlük görevlerinde bulunan ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Doğan Hakyemez, çıtayı yükseltmek için aday olduğunu söyledi.

Diğer Haberler

Doğan Hakyemez başkanlığa aday! Oyunculuk yaşamı boyunca 2 kez Eczacıbaşı, 3 kez de Efes Pilsen'de şampiyonluk yaşadığını belirten Doğan Hakyemez, 181 kez milli formayı giydiğini hatırlattı. Dünya Üniversite Oyunları'nda sayı krallığında 4'üncü, Balkan Gençler Şampiyonası'nda sayı kralı olduğunu aktaran Doğan Hakyemez, şöyle dedi:

“Fenerbahçe, Ülkerspor, Efes Pilsen, Galatasaray, Antalya BŞB ve Trabzonspor'da genel koordinatörlük yaptım. Milli takımlar koordinatörlüğündeki görevimde de 205 maçta 122 galibiyet aldık. Anadolu basketbolunun en önemli projesi olan '12 Dev Adam Basketbol Okulları'nın kuruculuğunu üstlendim. Bu çalışmalarımı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı ile pekiştirmek ve daha aktif bir yönetimle çıtayı daha yukarıya taşımaya talibim. Sevgiyi ön plana çıkartarak, milli takımlarımızı besleyen bayan ve erkek takımlarımızın maddi gelirlerini milli takımlar düzeyine getirmek ilk hedeflerim arasında."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: