Doğum babanın da davranışlarını etkiliyor!

Yapılan araştırmalara göre babalar, bebeklerini kucaklarına aldıklarında hormonal, nörolojik ve davranışsal değişiklikler sergiliyor.

Kadın

Doğum babanın da davranışlarını etkiliyor! Hamilelik süreci anne adayları için çok zorlu bir süreç olabiliyor. Bu süreçte anne adaylarının yaşadığı mide bulantısı, kusma gibi belirtileri babalar da yaşayabiliyor.

Halk arasında 'sempatik babalık sendromu' olarak bilinen 'Kuvad' sendromu genellikle hamileliğin 3. ayında ortaya çıkıyor. Bu sendromda baba adayları eşlerinin hamilelik belirtilerini taklit edebiliyor. Özellikle mide sorunlarıyla uğraşan babada; testosteron düşüşü, oksitosin seviyesi yükselişi gibi hormonel değişimler yaşayabiliyorlar.

Babalar aynı zamanda davranışsal değişiklikler de gösterebiliyor. Yapılan araştırmalara göre babalar, zihinsel açıdan kendilerini ebeveyn olmaya hazırlıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: