Doğum çatlakları!

Hassas ciltli bayanlar hamilelik sırasında göbek ve basen bölgesinde sıkıntı yaşarlar...

Kadın

Doğum çatlakları! Hamilelikte oluşan çatlaklarla mücedelede, bol su için, C ve E vitamini zengin besinler tüketin...

Vücut çatlakları, hassas ciltli bayanların yaşadıkları en ciddi problemlerden birisidir. Öncelikle bakımsız bir cilt, ciddi anlamda sıkıntılar yaşamaya mahkum bir cilttir. Çatlaklar ise bu bakımsızlığın en acı ve görsel anlamda en kötü sonuçlarından birisidir. Günlük olarak uygulanmayan bakımlar nedeni ile kısa süre içerisinde kendini gösterir ve cildin görüntüsünü olumsuz yönde etkiler. Bu konuda uzman önerilerine kulak vermek son derece önemlidir.

Vücut Çatlakları Neden Olur?

Bu problemin yaşanmasında birçok farklı neden gösterilebilir. Cilt üzerindeki dokunun parçalanması sonucu meydana gelir ve ciltte gerilme izi gibi lekeler bırakır. Bu problem, çoğu zaman doğal yollardan meydana gelebildiği gibi çoğu zaman ise bakımsızlık nedeni ile meydana gelebilmektedir.

Aşırı kilo değişimleri bacak, baldır, göğüs ve basenlerde çatlama sorununun oluşmasına neden olabilmektedir. Doğum sonrası da çoğu zaman karın bölgesinde çatlaklar meydana gelebilmektedir. Cilt yüzeyinde ise bakımsızlık, nem oranının dengeli olamaması ve aşırı terlemenin ardından hijyenik bir bakımın yapılmaması da çatlaklara sebebiyet verecek önemli unsurlardan birisidir.

Vücut Çatlakları Tedavisi

Vücut çatlakları, alternatif tıp yöntemleri ile kısa zaman içerisinde tedavi edilebilmektedir. Uzmanlar, bu problemlerin doğal yöntemler ile daha geç çözüleceği konusunda hem fikir görüş bildiriyorlar. Bununla birlikte tıbbi müdahalenin çatlaklar üzerindeki etkisi daha hızlı ve olumludur. Tedavi yöntemleri konusunda bilgi sahibi olalım…

vucut-catlaklari-02Lazer ile Vücut Çatladığı Tedavisi: Alternatif tıbbın önemli uygulamalarından birisi olan lazer uygulamalar, çatlaklar konusunda da verimli sonuçlar doğuruyor. Cildin altına uygulanan ultra-viole ışınları sayesinde çatlaklar kısa zaman içerisinde kaybolduğu gibi kalıplaşmış yağlar çözülüyor ve yakılabilir hale getiriliyor.

Peeling ile Vücut Çatlağı Tedavisi: Peeling, bilindiği üzere cildin derisinin soyulması ile ilgili yapılan işlemlere verilen genel isimdir. Çatlakların olduğu bölgeye uygulanabilecek peeling maskeleri, o bölgede ki derinin soyulmasına sebebiyet verecek ve çatlağın yok olmasını sağlayacaktır. Yerine gelen deri, öz renginde olacak ve çatlağa dair hiçbir iz bırakmayacaktır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: