Doğum sonrası sorunlarından korkmanıza gerek yok!

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş doğum sonrası sorunların en büyüklerinden biri genital estetik hakkında konuştu.

Kadın

Doğum sonrası sorunlarından korkmanıza gerek yok! Ulaş, "Yaşla beraber tüm vücutta olduğu gibi genital bölgede de sarkma olur. Yaş dışında, doğum sayısı, doğum şekli, kilo alıp verme ve spor gibi faktörler genital sıkılığı etkiler. Özellikle normal doğum hele de zor doğum öyküsü anatomide ciddi bozulmaya neden olur. Vajinadaki sarkma ve gevşeklik kadının günlük hayatını ve cinsel hayatını olumsuz etkiler.
Yukarıdaki faktörler dışında genetik faktörler de genital estetikte deformasyona neden olabilir. Örneğin iç dudaklar doğuştan asimetrik, büyük veya sarkık olabilir. Bu durum hem estetik hem de günlük hayatı etkileyebilir. Özellikle büyük ve sarkık iç dudaklar dar pantolon, mayo giyildiğinde dışardan çok belli olabilir ya da ilişkide zorlanmaya neden olabilir." diyerek genital deformasyonları anlattı.

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş, genital bölge estetiğinin bu sorunları çözeceğini ve iç dudak estetiği, vajina daraltma ameliyatı, klitoris estetiği gibi birçok sorun için özel operasyon olduğunu belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: