Dönerse Senindir soruşturmasında takipsizlik kararı çıktı

Murat Boz, İrem Sak ve Yasemin Allen'ın başrolde yer aldığı "Dönerse Senindir" filminde hemşirelere hakaret edildiği gerekçesiyle açılan davada takipsizlik kararı çıktı.

Magazin

Dönerse Senindir soruşturmasında takipsizlik kararı çıktı Yönetmenliğini Erol Özlevi'nin, senaristliğini Gizem Elçi ve Oğulcan Türe'nin, yapımcılığını ise TAFF Pictures'ın üstlendiği 'Dönerse Senindir' filmi hakkında, bir sendikanın avukatları tarafından savcılığa başvurulmuştu.

Sendika; filmde hemşirelik mesleğine yönelik incitici ve onur kırıcı müstehcen sahneler bulunduğunu savunarak filmin başrol oyuncusu Murat Boz ile yapımcı, yönetmen ve senaristinin cezalandırılmasını istemişti. Şikayet dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: 'Söz konusu filmle alakalı, basına servis edilen fotoğraflarda kullanılan hemşire karakterleri; kıyafetleri, hal ve hareketleriyle başta hemşireler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını alçaltıcı unsurlar taşımakta, toplumda sağlık çalışanlarına karşı yanlış bir kanı oluşmasına sebebiyet vererek; sağlık çalışanları rencide edilmiştir.'

Murat Boz'a acil müdahale!

Murat Boz'a acil müdahale!SAVCILIKTA İFADE VERDİ
Savcılık, şikayetin ardından olayla ilgili soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturmada; Murat Boz ile filmin yapımcısı, yönetmeni ve senaristinin ifadesine başvuruldu. Boz ifadesinde; filmin Kültür Bakanlığı tarafından tescil edildiğini, filmde iddia edildiği gibi müstehcenlik olmadığını ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik hakaret kastının bulunmadığını söyledi.

Murat Boz'dan hemşire yanıtı!

Murat Boz'dan hemşire yanıtı!Olayla ilgili filmin yönetmeni Erol Özlevi ve senarist Oğulcan Türe de ifade verdi. Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın sonunda, filmde aşağılayıcı bir nitelik bulunmadığı ve filmdeki hakaretlerin soyut iddialar olduğu belirlendi. Savcılık, soruşturmayı takipsizlikle sonuçlandırdı.

'Murat Boz'a acil müdahale' sahnesine tepki var!

'Murat Boz'a acil müdahale' sahnesine tepki var!Kaynak: sabah.com.tr

Bunlarda ilginizi çekebilir: