Donizetti Klasik Müzik Ödülleri açıklandı

Bu sene dördüncüsünü düzenlediği, 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’ni kazanan sanatçılar belli oldu.

Kültür-Sanat

Donizetti Klasik Müzik Ödülleri açıklandı Klasik müzik dergisi Andante’nin Beyoğlu Belediyesi işbirliği ve KÜSAV desteğiyle bu sene dördüncüsünü düzenlediği, 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’ni kazanan sanatçılar belli oldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da katıldığı toplantıda; birbirinden farklı 24 kategoride ödül alan sanatçılar açıklandı.

Andante yazarlarının oluşturduğu Seçici Kurul tarafından tespit edilen adaylar, Türkiye’de klasik müzik dünyasıyla ilişkili eğitim, organizasyon, enstrüman, kayıt, performans alanlarında profesyonel olarak çalışan jüri üyeleri tarafından değerlendirildiler. Seçilen adayların, kariyerleri boyunca sergiledikleri performanslarıyla ulaşmış oldukları sanatsal yeterlik düzeyinin dikkate alındığı seçim sürecinde, asıl belirleyici olan etken ise adayların bir önceki yıl boyunca alanlarında sergiledikleri yüksek performans oldu.

Andante Dergisi Yayın Koordinatörü Serhan Bali, klasik müzik uzmanlarından oluşan 141 jüri üyesinin 24 kategoride yaptığı seçimin, yapılabilecek en demokratik seçim olduğunu kaydetti. 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’ni kazanan sanatçılara ödülleri 21 Mayıs Salı günü Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenecek törenle verilecek.


Habertürk

Bunlarda ilginizi çekebilir: