DÖRT YILLA YARGILANACAK

Songül Öden'in boşanma davaları süren eşi Canberk Uçucu, 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Magazin

DÖRT YILLA YARGILANACAK 'Gümüş' dizisiyle şöhreti yakalayan Songül Öden'in boşanma davaları süren eşi Canberk Uçucu, eşine haraket içerikli mesajlar attığı iddiasıyla 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Tiyatrocu Canberk Uçucu hakkında, boşanma davaları süren 'Gümüş' dizisinin başrol oyuncusu eşi Songül Öden'e, aile mahkemesinin rahatsız etmemesi yönündeki kararına rağmen, hakaret içerikli mesajlar atmaktan dava açıldı. Şişli Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianamede, çiftin boşanma davasının sürdüğü Şişli 1’inci Aile Mahkemesi’nin 11 Eylül 2007’de Canberk Uçucu’nun, Songül Öden'e yönelik bir kısım eylemlerle rahatsız etmemesi konusunda karar verdiği ve bu kararın kendisine 11 gün sonra iletildiği hatırlatıldı.

İddianameye göre Canberk Uçucu, buna rağmen 14 Aralık 2007'den itibaren cep telefonundan, Songül Öden'in ceptelefonuna hakaret içerikli mesajlar gönderdi. Canberk Uçucu, alınan savunmasında, 'Hırsızlık ve yalancılık genetiktir, babasının kızı copla üstümüze yürüdü, canımızı zor kurtardık demek kolay değil...', 'Sen para ile yorulmuş aşağılık bir yaratıksın, sana her şeyi bıraktım ama sen astarı istedin', 'Sen aynen baban gibi adi, alçak bir hırsızsın, önce Ankara’daki ev sonra bizimki, rahat uyuyabiliyor musun acaba benim ve ailemin emeğini çalarken' yazılı mesajlar gönderdiği kabul etti. Songül Öden yasa gereği teklif edilen uzlaşmayı kabul etmedi. Canberk Uçucu’nun “Telefonda hakaret ve aile korunmasına dair kanuna aykırılık” suçlarından 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına önümüzdeki günlerde Şişli 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Songül Öden, geçtiğimiz yıl eylül ayında eşi hakkında 'Alkol sorunu da vardı ve bu aramızda ciddi kavgalara neden oluyordu. Kendi isteğiyle psikolojik tedavi gördü ama olmadı. Yaptıklarına daha fazla dayanamadım ve boşanma davası açtım' demişti.YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: