Down sendromlu çocuklara destek!

"Geleceği Renklendiriyoruz" projesinin basın lansmanı yapıldı.

Yaşam

Down sendromlu çocuklara destek! 23 Nisan’da “Çiçek ve çocuk” temasıyla kapılarını açacak olan Türkiye’nin ilk EXPO’su EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın, Down Sendromu Derneği ile birlikte organize ettiği “Geleceği renklendiriyoruz” etkinliğinin basın lansmanı yapıldı.

İstanbul'da Taksim'de bir otelde düzenlenen organizasyona "Çocuklar Duymasın" dizinde “Meltem” karakterini canlandıran oyuncu Pınar Altuğ Atacan da katıldı.


İstanbul’da düzenlenen toplantıya katılan ve çocuklarla mandala boyayan oyuncu Pınar Altuğ Atacan, özel çocuklarla renkli ve keyifli bir gün geçirmesine vesile olan yetkililere teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından projenin fikir sahibi ve uygulayıcısı Dilek Soydan, 9 haftadır sürmekte olan proje ve mandala etkinliği hakkında bilgi verdi. Mandalanın eski çağlardan bu yana çizilen ve özellikle down sendromlu çocuklarda kelimelerle ifade edemedikleri duyguları renklere ve şekillere dökmelerine fırsat veren bir terapi olduğunu söyleyen Soydan şöyle konuştu:

“Özellikle down sendromlu çocuklarda, iç huzuru, sabırlı olmayı, sakinliği ve konsantrasyon süresinde artışı sağlayan mandala, grup çalışmasıyla çizildiği takdirde de iletişimi, sosyalleşmeyi, ekip ruhunu ve paylaşmayı öğrenmektedir.


Basın toplantısının ardından Sanatçı Pınar Altuğ Atacan down sendromlu çocuklarla birlikte mandala boyadı. İstanbul’daki etkinliğe Antalya’da daha önce düzenlenen mandala etkinliklerine katılan üç çocuk da anneleriyle birlikte katıldı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: