Dudak çatlamasına doğal çözümler!

Dudak çatlaması neden olur? Dudak çatlamasını engellemek için doğal çözümler nelerdir? İşte detaylar...

Kadın

Dudak çatlamasına doğal çözümler! Sonbahar yaklaşıyorken soğuklarla beraber yaşadığımız en büyük sorunlardan biri dudak çatlaması oluyor. Çatlak dudak, rujun istediğimiz gibi durmamasına ve solgun bir hal almamıza neden olur. Peki dudak çatlamalarını önleyecek doğal yöntemler nelerdir' Detaylar haberimizde...

ÖLÜ DOKULAR İÇİN TOZ ŞEKER

Toz şeker, dudakların ölü dokulardan kurtulmasını ve ölü hücre oluşmasının önüne geçecektir. Şeker, çatlaklar ve kuruluktan uzak tutmanın yanı sıra nemli dudaklara kavuşmanızı da sağlayacaktır. Kullanım için; bir tatlı kaşığı toz şekerle bir tatlı kaşığı balı karıştırıp dudaklarınıza sürün ve beş dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla dudaklarınızı temizlemeyi unutmayın.

BALI 15 DAKİKA BEKLETİN

Antibakteriyal bir özelliğe sahip olan bal, tek başına da kullanabilir.

Dudak dokularını güçlendirecek olan balı şu şekilde uygulayabilirsiniz: Dudaklarınıza parmaklarınız yardımıyla onu tamamen kaplayacak kadar bal (mümkünse organik) sürün ve dudaklarınızı yalamadan 15 dakika bu şekilde bekleyin. Bu yöntemi günde 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

GÖZE İYİ GELDİĞİ GİBİ DUDAK İÇİN DE SALATALIK

Salatalık da içerisindeki vitaminlerle dudaklarınıza ihtiyacı olan nemi sağlayarak iyileşmesini sağlar. Salatalığın sulu tarafını dudaklarınıza uygulayıp bekleyin. 15-20 dakika sonra dudaklarınızı yıkayın. İşte salatalıkla işlem yapmak bu kadar basit.

ALOE VERA BİTKİSİ

Aloe vera bitkisi bildiğiniz gibi her derde deva. İçerisindeki jel, dudak çatlamasına da birebir yararlıdır. Kestiğiniz yaprağın içinden çıkan jeli dudaklarınıza sürün ve gecce böyle uyuyun. Birkaç güne çatlaklarınızın yok olduğunu fark edeceksiniz.

HER DERDE DEVA HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Mucizeler yaratan Hindistan cevizini de unutmamak gerek. Katı formdaki Hindistan cevizi yağını çatlamış dudaklarınıza sürmek, etkili bir sonuç almanıza yarayacaktır.

SU İÇİN

En net ve en bilinen çözümü sona bıraktık. Kuruduğu için çatlayan dudaklarınızı yeniden nemlendirecek en önemli faktör, tabii ki sudur. Dudaklarınıza kaybettiği nemi yeniden kazandırmak için kendinizi susamış hissetmeseniz bile su içmeyi ihmal etmeyin. Günde 8-10 bardak su içerek vücuda ihtiyacı olan suyu sağlayarak dudak kuruluğunuzdan, ve çatlamalardan kurtulabilirsiniz.

Hızlı oje kurutmanın yolları nelerdir?

Hızlı oje kurutmanın yolları nelerdir?

Bunlarda ilginizi çekebilir: