‘DÜM TEK TEK’ ÇALINTI İDDİASI

Hadise’nin Eurovision’da seslendireceği ‘Düm Tek Tek’ isimli parçanın, üç şarkının karışımı olduğu öne sürüldü. Besteci Akçıl ise iddialar için “Saçma” dedi

Magazin

‘DÜM TEK TEK’ ÇALINTI İDDİASI Mayıs ayında Moskova’da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Hadise’nin seslendireceği “Düm Tek Tek” isimli şarkının üç şarkının kolajı olduğu iddia edildi.
Taraf gazetesinin Telesiyej köşesindeki iddiaya göre, sözleri Hadise, Sinan Akçıl ve Stfaan Fernando’ya, bestesi ise Sinan Akçıl’a ait olan “Düm Tek Tek”, 1982 yılında Kervan Plakçılık’tan çıkan Sezen Aksu’nun Firuze adlı albümünde yer alan, sözleri Aysel Gürel imzalı “Dümtek”, yine Sezen Aksu’nun “Çakkıdı” ve Yonca Evcimik’in 1998 yılında çıkardığı Günaha Davet albümündeki “İyi mi?” adlı Sezen Aksu bestesiyle benzerlik gösteriyor.

Akçıl’dan iddialara yanıt

Şarkısının bestecisi Sinan Akçıl ise iddialara şu yanıtı verdi: “Bu iddialar tam bir saçmalık. Bir şey söylemeye bile gerek yok. Yonca Evcimik şarkısı zaten dinlemem, Sezen Aksu’yla da çok yakınız. Eminim o da, bu iddialara gülüyordur, duymamazlıktan geliyordur. Böyle saçma iddialar atanlara şarkıyı iyice büyüttükleri için teşekkür ederim, ama şimdiden Moskova’nın tadını kaçırmaya gerek yok. Ben biliyorum ki, o şarkıyı yaparken Allah’la baş başaydım.”

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: