DÜNYA GÜNDEMİNE OTURDU

Güney Kore’de bir oyuncu çift arasındaki ’ihanet kavgası’, ülkenin 55 yıllık zina yasasına yönelik meydan okumaya dönüştü.

Magazin

DÜNYA GÜNDEMİNE OTURDU  Zina yapmakla suçlanan kadın oyuncu Ok So-ri, anayasa davası açtı. Gerçek bir pembe dizi senaryosuna dönüşen zina davası, televizyon yıldızı Park Chul'un kendisi gibi oyuncu olan karısı Ok So-ri'yi (39) ihanetle suçlamasıyla başladı. Park Chul, karısının kendisini opera sanatçısı olan yakın bir arkadaşı ve yemek dersi aldığı İtalyan aşçıyla aldattığını öne sürerek boşanma davası açtı. Sadece opera sanatçısı ile ilişkisini doğrulayan Ok So-ri, 'Kendimi çok yalnız hissediyordum, eşimin sevgisizliği yüzünde evliliğimiz tatmin edici değildi. 11 yıllık evliliğimiz boyunca sadece 10 kez seks yaptık' dedi. Kocasının tepkisi ise 'kendimi araba çarpmış zavallı bir yaya gibi hissediyorum' şeklinde oldu.

Ok So-ri, bunun üzerine zina yasasının anayasaya uygunluğunun sorgulanması için dava açtı. Güney Kore, İslam dünyası dışında zinanın suç sayıldığı ender ülkelerden biri. Aktrisin avukatı Lim Sung-bin, üç saat süren Anayasa Mahkemesi oturumunda 'Devlet, vatandaşın kiminle seks yapacağına karışarak ileriye gidiyor. Bunlar eskide kaldı' diye savunma yaptı. Daha önce zina yasasından yana karar veren Anayasa Mahkemesi'nin yakında kararını açıklaması bekleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: