DÜNYA GÜZELİNDEN İLGİNÇ TEKLİF!

Dünya güzelimiz Azra Akın'dan Ermenistan'da ilginç teklif...

Magazin

DÜNYA GÜZELİNDEN İLGİNÇ TEKLİF! Yedi Ülke Yedi Başrol' sloganıyla yola çıkan TRT'nin yeni yapımı 'Ayrılık' adlı dizinin ekibi Ermenistan'ın başkenti Erivan'daydı. Dizi bir ilke imza attı. Ve hiç kimsenin şimdiye kadar giremediği Ermenistan'a girerek orada bir hafta çalıştı. Dizinin başrol oyuncularından Azra Akın, Erivan'da yaşayan dünyaca ünlü sanatçı Civan Gasparyan ile buluştu.

‘SINIRLARI KALDIRALIM’

Dünya güzeli Azra Akın, Gasparyan'a 'Ağrı Dağı ' projesinde yer alması için teklifte bulundu. Gasparyan, Azra Akın'ın teklifine çok sıcak baktığını belirterek, 'Evet diyorum. Ama benim bir önerim var, sınırları kaldıralım. Bu projenin etrafında sınır olmasın çünkü o dağ Tanrı’nın dağıdır' dedi.

Ünlü müzisyen üstü altın kaplamalı 30 yıllık özel düdüğü ile Azra için kendi bestesini çaldı, ardından da Sarı Gelin türküsünü söyledi. Gasparyan, 'Bu türkünün sahibi yok. Azeriler, Türkler ve Ermeniler herkes bu türküyü sahiplenmek istiyor ama bu türkü 200 yıl önce yazılmış bestecisi belli değil. Eğer şarkılar politize edilirse bozulur' diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: