Dünya Tiyatrolar Günü

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında İstanbul ücretsiz gösterimler ile tiyatroya doyacak..

Kültür-Sanat

Dünya Tiyatrolar Günü Festival, çeşitli tiyatro topluluklarının kısa gösterilerinin Beyoğlu’nda belirli sayıda istasyonlar kurularak 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sokaktaki insanlarla buluşmayı hedefliyor.


2008’den beri performanslarını İstiklal Caddesi, Galatasaray, Tünel, Galata, Karaköy, Tophane, Küçük Beyoğlu gibi acık ve kapalı mekanlarda gösteren oluşum, bu sayede gösteri sanatlarının sokakta uygulanabilirliğini gündeme getirmeyi ve daha fazla seyirciye ulaşarak farkındalık arttırmayı amaçlamakta.


Genco Erkal, Derya Alabora, Meltem Cumbul gibi usta isimlerin de oyunları ve performansları ile destek verecekleri festival kapsamında, sokak işi performanslara ilgi duyan ve arayış içerisinde olan sokak sanatçıları ile tiyatro sahnelerinin korunaklı ortamından uzaklaşmak isteyen yazar, yönetmen, oyuncu, teknik ekip gibi işin uzmanları bir araya geliyor. Bu birliktelikten elde edilen deneyimler ve belirlenen eksiklikler üzerine daha sonraki dönemlerde de bir araya gelinerek atölye çalışmaları, seminerler, eğitim kursları gibi etkinliklerle geliştirilen konseptin yaygınlaştırılması hedefleniyor.


Ücretsiz gösterimlerin olacağı Sokak İşi Tiyatro Festivali’nin bu yılki gösterimlerine hepiniz davetlisiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: